Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államvizsgáról mik a tapasztal...

Államvizsgáról mik a tapasztalatok? Előtte álltok vagy már megvan? Melyik szakon lesz/volt?

Figyelt kérdés

Két hét múlva államvizsgázom és nagyon be vagyok tojva...

Mennyit tanultatok rá? Milyen volt maga a vizsga?


2011. nov. 11. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Most hiába mondom azt, hogy ne izgulj, úgyis izgulni fogsz. Ha biztos vagy magadban, menni fog, hitesd el a bizottsággal, hogy te igenis otthon vagy a témában, bármilyen tételt húzol is. Az első államvizsgám előtt rettenetesen izgultam, a második előtt már kevésbé, pedig az sokkal nehezebb volt, de a "rutin" magabiztossá tett. Tudtam, hogy speciális témában írtam a diplomadolgozatomat, amihez hazai szakirodalom nem nagyon állt rendelkezésre, ezen az egyetemen előttem még egyáltalán nem született belőle dip.munka, így elhitettem magammal, hogy ebből csak jól jöhetek ki. A dolog hátulütője az volt, hogy kissé többet kérdeztek tőlem, mint a többiektől, de ez csak növelte a magabiztosságomat. Ha esetleg neked sem átlagos a témád, máris kisebb a rizikófaktor, már a védésen el tudod magad adni, pláne ha még a tételt is tudod :)

Tétel: ha eljutottál az államvizsgáig, az bizony nem véletlenek sorozatának köszönhető, hanem annak, hogy birtokában vagy egy olyan szintű tudásnak, amellyel megállod a helyed a való életben is - ez abban az esetben igaz, ha nem "büfé" szakon végzel (ha büfé, akkor meg azért fog sikerülni...), de nyugi, az államvizsgán nagyon sokan túlesnek, elég magas százalékban sikeresen, tanulj és akkor nagy baj nem lehet! Szorítok Neked!

26/N


Ja, pont a kérdésre nem válaszoltam: konkrétan az államvizsgára is elég sokat tanultam, de előtte az ún. 'kisállamvizsgára' (az utolsó szigorlat az államvizsga előtt) már felkészültünk, s amit bizonytalanabbnak éreztem, azt futottam át még egyszer, illetve itt már a tudásomat finomítottam, szaklapokat, cikkeket bújtam, hogy ne érjen túl nagy meglepetés. De aki ezt nem tette meg, az is átment, csak más eredménnyel...

2011. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maga a vizsga:

- bementem, köszöntem :), azt hiszem, egyből a védéssel kezdtem (Tisztelt Államvizsgabizottság, Tisztelt Elnök Úr!), majd belekezdtem. Elmondtam, majd kérdésekkel bombáztak, megköszönték, mentem tételt húzni. Leültem, addig egy ember elmondta a tételét, majd egy bejött, elmondta a védését, így két embernyi időm volt kidolgozni a tételemet. Amikor én következtem, megkérdezték, készen állok-e, "azt hiszem, igen" :D kimentem, leültem szembe a bizottsággal, elkezdtem mondani a tételt (nekünk egy tételt kellett húzni, egy adott kultúra integrált növényvédelme, de a nővérem - máshol végzett - külön tételeket húzott bizonyos tantárgyakból és a terem különböző sarkaiban mondta el azokat, tehát nekik nem volt ilyen konkrét bizottsága, mint nekünk).

Utólag visszagondolva, ez az államvizsgám egy nagyon jó élmény volt, ellenben az elsővel (az is jól sikerült, csak ott nagyon izgultam, még "nagyon fiatal" voltam).


Kitartás, túléled, sikerülni fog!

2011. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eléggé ellébecoltam a tanulást, vagy dumakészséggel mentem át, vagy ha számolgatós tárgy volt (számolás, magolás, precízség nem erősségem), akkor fegyvertárral.

A szigorlatok nekem is a végére maradtak (most kora nyáron csináltam őket), de pl bizonyos mutatók kiszámítását nem biztos, hogy el tudnám pontosan mondani.


Az ilyen tételektől félek.


A védéstől kevésbé,dumakészségem van és tudok előadni. Aránylag ritkább téma, de mostanában volt vonatkozó hazai botrány is a témához kapcsolódóan, a média is sokat foglalkozott az itthon tervezett hasonló létesítménnyel és még mindig nincs eldöntve, hogy lesz-e.

Arra kell figyelnem, hogy a politikai részt kihagyjam, mert ugye azt államvizsgán nem lehet, max annyit, hogy "a kormány nem fogadta el". A szakdogámból is kihúzatták azt a konkrét tényt, hogy XY politikust ezügyben meghallgatta a rendőrség, pedig nem volt részrehajlás benne, tény volt, hog eljárás van folyamatban ezzel kapcsolatban - és ezért is akadt meg a beruházás.

2011. nov. 13. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!