Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angliában van a diákoknak...

Angliában van a diákoknak kötelező nyelvtanulás?

Figyelt kérdés
Ha nincs is, ők tanulnak külön nyelveket?
2011. nov. 13. 18:58
 1/5 k.lau13 ***** válasza:
Van olyan suli, ahol nekik kötelező a francia... amúgy nemtom:)
2011. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek igaza van.de ha valami nyelvet tanulnak akkor az francia meg olasz:)
2011. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 k.lau13 ***** válasza:
igazából igen, mert hiába tűnik nekünk bonyolultnak, a francia a legegyszerűbb nyelv, és ha már itt tartunk, tényleg tanulnak olaszt is... az angolok nehezen tanulnak meg bármit, főleg más nyelveket, mert az ő nyelvüket beszéli mindenki, és ráadásul a nyelvtan és kiejtés is náluk a legegyszerűbb... Ez így hülyeségnek hangzik, de egyébként felmérések is kimutatták, hogy az angolok agya kevesebb információt képes feldolgozni(ez halál komoly), mint a miénk, mivel náluk a dolgok egyszerűsége miatt nagyon keveset használják az agyukat, vagyis lényegesen kevesebbet, mint mi... A magyart tartják a világ legnehezebb nyelvének (asszem a német mellett(?) ), ezért mi lényegesen többet tanulunk, gazdagabb a szókincsünk, ésatbööbi, vagyis szinte bármilyen nylevet meg tudunk tanulni ellentétben az angolokkal... a lényeg, amit ebből ki szeretnék hozni, hogy angol embernek 15-20 évig is eltartana, mire például megtanulna magyarul, mert nagyon sok szavunk van, amit ők egy kifejezéssel elintéznek... A lényeg, hogy ebből következik, hogy ha tanulnak is, akkor is csak nagyon egyszerű nyelveket képesek megtanulni, legalább is rövid idő alatt... Azért ez nagyon érdekes... de nem tudom, érdekelt-e egyáltalán valakit a szövegelésem, szóval ennyi volna(bocs egy kicsit hosszú lett). remélem elég érthetően sikerült leírni :)
2011. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, lehet abban valami, amit írsz, de szerintem ez azért nem „nemzetfüggő”. Én már találkoztam művel, okos amerikaiakkal, viszont amint a köztudatban is terjeng, az amerikaiak ÁLTALÁBAN buták. A „nagyság átka”, avagy minek is nekik ismerni a világot, semmi szükségük nincs rá a mindennapi életben. Náluk a tudatlanság nem gáz, nálunk igen.


Másrészről, olvastam valahol, hogy nincs még egy olyan nyelv a világon, mint az angol, amely ennyi rengeteg szót magába szívott. És ebben is lehet valami, ugyanis én komolyabban is foglalkozom az angollal, és azzal kell szembesülnöm, hogy a közhiedelemmel ellentétben, az angolnak iszonyatosan sok szava van, gyakorlatilag végtelen a szókincse. Persze, az más téma, hogy ebből nagyjából 3000-et használnak a mindennapokban. De te sem használod minden nap például az adenozin-trifoszfát vagy a szintaxis szót. :) Egyszóval, hiába van a magyarnak is temérdek szava, ha nem használjuk mindet. A magyarban az a különleges, hogy akárhogy összerakhatod a mondatot, a lényege ugyan az, csak valahogy mégis mindig máson van a hangsúly.

A magyar viszont, külföldiek bevallása szerint (legalábbis, akikkel én eddig találkoztam) nehéznek bizonyult, legfőképpen az igekötők és az igevonzatok okoztak sok fejtörést, de azt is mondták, hogy aki szorgalmasan tanul, annak még ez sem okoz gondot. Persze, aki szorgalmasan tanul, annak nem sok minden okozhat gondot. :D


Az angol az elején baromi könnyű, a kiejtésre csak rá kell érezni, nem kell megijedni tőle, meg ugye a csapból is ez folyik ma már, még a nagyanyám is tud egy-két angol szót, pedig soha életében még csak nem is akart tanulni. Aztán ahogy egyre feljebb lépsz a szintek között, úgy jössz rá, hogy ez egyre nehezedik.


Mindenesetre, érdekes ez a téma :)

2011. dec. 26. 20:27
 5/5 A kérdező kommentje:
A franciás kijelentéseddel viszont határozottan nem értek egyet! Még ugyan nem ástam magam bele olyan mélyre, de azért annyit már én is érzek, hogy nem ez a legegyszerűbb nyelv, amivel valaha találkoztam! :D
2011. dec. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!