Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most ez tényleg ilyen nagy baj?

Most ez tényleg ilyen nagy baj?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani tanulj. Tavaj tanultam ( most vagyok 10. osztályos) 4-es átlagom volt.

Idén nem tanulok igazából, sok az egyesem 3-4 db. Nem érdekel igazából ha félévkor megbukom, föciből pl mindenki megfog mivel nincs tanár mert műtik.

De azt viszont tudom hogyha érettségire kerül a sor mindenből meglesz a kettesem. Azt mondják ez gáz,de sztem meg érettségivel az ember max utcaseprő lehet. A diplomáról meg ne is beszéljünk. Gyülőlőm az egész iskolát meg ami ott folyik. Most ez tényleg ilyen gáz hogy nem tanulok nagyon? ( volt olyan hogy tanultam,de a dogát direkt egyesre írtam meg)


2011. nov. 15. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jó semmire sem az érettségi, mármint ha nem mész továbbtanulni egyetemre/főiskolára. Ha viszont mész, akkor nélkülözhetetlen hogy meg legyen az alaptudásod, mert ott elvérzel Az meg hülyeség hogy a diploma nem ér semmit. Bár részben igaz, ugyanis nagyon sok olyan szak van amivel úgyse találsz munkát, mivel nincs értéke, pl. szabad bölcsészek.. Nem termelnek semmit, csak okoskodhatnak maximum.


Jah még az érettségihez annyit hozzátennék, hogy már elvárják olyan munkahelyen is az érettségit, ahol igazából tök mind1 hogy van-e. Ezzel szűrik ki a totál idiótákat, mert akinek nincs érettségije, meg semmilyen végzettsége az nem biztos hogy dolgozni való, vagy bármilyen felelősségteljes munkát végezzen.

2011. nov. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát úgy látszik muszáj lesz érettségiznem,pedig nem igazán akarok. Inkább munka mint rohadni a sulipadba és ülni egy helyben... fősulira nem megyek.
2011. nov. 15. 08:12
 3/8 Antimod ***** válasza:
Azért számít, hogy tovább tudj tanulni. Egyébként semmit, soha nem kérdezi senki, hányasra érettségiztél, vagy hányast kaptál a diplomamunkádra. De ha nincs, az nagy gáz.
2011. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért tanulj, hogy tudd, hogy a "tavaly" ly-vel írandó. Ülj le, egyes.

Amúgy az tényleg nem érdekel senkit, hogy föciből hanyast kapsz, de azért a kettes érettségi nagyon kínos, aki annál jobbat nem tud, az degenerált.

2011. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szeretem az egyeseket xD
2011. nov. 15. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát egy kettes érettségi még a rendes rendszerben is szégyen volt, a mostani érettségi meg egy vicc, ha 25-ös az IQ-d és csorog a nyálad a debilitástól, akkor is minimum hármasra meg kell tudni írni. xD

És elég nagy baj, hogy fiatalon ennyire motiválatlan vagy. Érettségi nélkül bizony már takarítani sem mehetsz, mert azt is OKJ-s végzettséghez kötik sok helyen - ahova viszont érettségi nélkül nem vesznek fel.

Javaslom jelentkezz a következő való világba, ott vannak körülbelül ilyen alakok. Illetve ilyen mentalitással még az utcasarkon is végezheted, ha lány vagy. Nem azt mondom, hogy szerezz diplomát, mert nem kényszer, viszont egy érettségi és/vagy szakma nélkül max annyit tehetsz, hogy elköltözöl valami dzsungelbe és eszed a bogarakat. :D

Próbálj valami életcélt találni, mert úgy látom, ez hiánycikk nálad - ami azért elég szánalmas, ha jobban belegondolsz.

2011. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát voltak céljaim,de valahogy már nem érdekelnek. nem tudom miért. Talán azért mert azt látom hogy monoton az egész=) nem tudom.

VV-t köszi kihagyom,szeretek inkább elvonulni a világ elől:)

Van hobbim amit nagyon szeretek csinálni,és legszívesebben csak azt csinálnám,de nem lehet. talán ezért haragszom mindenre:D

2011. nov. 15. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:
mi a hobbid? nagyon fogod bánni, ha elszúrod. én most 21 éves fejjel érettségizek újra, mert csellengő hülyegyerek voltam régen, és rossz lett az érettségim. azóta kinyílt előttem a világ, jobbnál jobb szakok vannak, ahol továbbtanulhatok. még emeltre is megyek több tárgyból, tanulok minden nap. és sajnálom az elvesztegetett időmet.
2011. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!