Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Felnőttön kívül. :D Tudom,hogy van már kinn ezzel kapcsolatban 1000 kérdés, de úgy érzem a problémám egyedi.

Egy közepesen erős gimiben vagyok most 9.-es és elvileg ráérnék még dönteni, csak az a baj,hogy most nincs motivációm a tanuláshoz.

Egyszerűen egyik tantárgy sem érdekel különösebben. Szinte mindegyik vagy az elmegy kategóriába tartozik.A matekot meg a bioszt meg rühellem. A németet és az angolt viszonylag szeretem, de nincs hozzá elég akaraterőm,hogy a sulin kívül is foglalkozzak vele. Egyik tantárgyban sem vagyok kiemelkedően jó. Egy hobbim van a csillagászat, de az meg nagyrészt matek...


Hogy a fenébe döntsem el,hogy mi leszek,ha nagy leszek?


2011. okt. 9. 17:26
 1/8 anonim válasza:
Szia! Nézd, 9-es vagy, és ahogy írtad, még ráérsz dönteni, van időd. Járj nyitott szemmel a világban, lehet meg fog tetszeni egy foglalkozás, és úgy érzed, szívesen foglalkoznál vele. Legyél nyitott, próbálj ki mindent, minden dologhoz végülis tartozik egy foglalkozás, amit szívesen csinálnál. Ahogy írtad, nem szereted a matekot, de tetszik a csillagászat. Tudom, hogy nagyon egyszerű azt mondani hogy egy picit többet foglalkozz a matekkal, bármennyire is nem szereted. De gondolj bele, most többet kell foglalkoznod vele, cserébe lehet hogy egész életedben azt csinálhatod, ami tetszik, és amiben jól érzed magad. Szerintem adj ennek a dolognak is egy esélyt, hidd el, csak elkezednei nehéz:)
2011. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

"Mi legyek, ha nagy leszek?"


Villamos- vagy gépészmérnök, esetleg vegyészmérnök, vagy végső esetben informatikus. Ha ezek nem jönnek össze, mert nem megy a matek, akkor orvos. Ha hánysz a hullák látványától, akkor közgazdász.


"Egyszerűen egyik tantárgy sem érdekel különösebben. "


Elég, ha van némi önfegyelmed és kell a pénz.


Foglalkozz a matekkal. Ha foglalkozol vele, megkedveled.


Leginkább úgy lehet megkedvelni, ha valami gyakorlati hasznát meglátod. Pl. ha programozol, akkor erre hamar sor kerül.

2011. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. okt. 13. 15:56
 4/8 bánomisén ***** válasza:

Szerintem ne arra koncentrálj, hogy milyen tárgyakat szeretsz a suliban, hanem arra, hogy általában milyen jellegű témák foglalkoztatnak.

Ha például a csillagászat, akkor menj el egy ezzel foglalkozó klubba és foglalkozz vele, ismerd meg részletesebben. Ha úgy alakul, hogy annyira fontos lesz a számodra, a matekot is hajlandó leszel jobban tanulni érte.

2011. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Hát ez a klub dolog nem igazán kivitelezhető.

Most azt próbálom,hogy olyan könyveket olvasok csillagászati témában,ami egy kicsit komolyabb és kipróbálom mennyit vagyok hajlandó tenni érte,hogy megértsem. Ez jó ötlet?

2011. okt. 13. 19:04
 6/8 bánomisén ***** válasza:

Igen, szerintem jó ötlet, csak arra figyelj, hogy nagyon nehéz feladatok elé ne állítsd magad, mert az elveheti a kedved tőle. Csak lépésről lépésre, fokozatosan.


Szerintem itt a neten is találsz normális oldalakat, amik csillagászattal foglalkoznak.

A NASA oldalára is ( [link] érdemes időnként ellátogatnod, ott is szoktak lenni érdekes cikkek, fotók, videók, és nyelvtanulásnak, sőt, szakmai nyelvtanulásnak is jók.

2011. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bánomisén ***** válasza:

Találtam neked két, mai is aktívan működő netes amatőr csillagász fórumot. Itt társakra is találhatsz, ha kérdésed lenne, vagy meg akarsz osztani másokkal valami élményt, gondolatot. (Nekem a második link szimpatikusabb, de te majd eldöntöd.)


[link]


[link]

2011. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :D
2011. okt. 13. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!