Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE gyógypedagógián milyen...

ELTE gyógypedagógián milyen az alkalmassági?

Figyelt kérdés
Olyasmi mint az óvónőképzőben? Éneklés, tapsolás, tesis alapfogalmak? Olvastam, hogy egészségügyi alkalmassági vizsga is van. Itt mi lehet kizáró ok? Fogakat is néznek majd? Csak teljesen tökéletes fogsorral megy át az ember?
2011. nov. 15. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
ELTÉn nincs alkalmassági, csak szakosodás előtt(pl. ha valaki logopédiára akar menni). Szegeden meg Kaposváron van alkalmassági.
2011. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg?
2015. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De szakosodás előtt meg milyen?
2015. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Két szakon van alkalmassági: hallás és logó.


Logó: először egy írásbeli része van, ahol a helyesírást nézik (egybeírás-különírás, kötőjel, stb.), plusz van idegenszavas feladat is (itt kapsz egy idegenszót és 4 lehetséges megoldás közül kell választani) Ha ezt a tesztet megírod legalább 60%-ra, akkor mehetsz szóbelizni. Ahol nézik, a beszéd ritmusát, a kiejtést, a hanglejtést, hogy hogy áll a fogad, néha meg azt is, hogy nyelsz. Szóval kb. mindent. Először beszélsz magadról, aztán felolvasod a szöveget, amit vittél. Ha ezen megfeleltél, elvileg bent vagy, gyakorlatilag attól függ, hogy hány embernek sikerült, mert van egy limit. Ilyenkor az előző félév tanulmányi átlaga dönt. Nem egyszerű bekerülni, elég sok a protekciós sajnos. Sokan jártak előtte logopédushoz és kiestek. De olyan is van, hogy valakit szigorítottan vesznek fel. Ez annyit tesz, hogy a Beszédtechnika tárgynál egy több fős bizottság előtt kell vizsgáznia.


Hallás: Itt csak szóbeli rész van, szintén nézik a beszéd ritmusát, a hangsúlyt, az artikulálást, a mimikát, de szerencsére a fogad és a nyelésed nem érdekli őket.:) Nekünk 5 részből állt az alkalmassági, két bizottságnál. Az első helyen először szokás szerint bemutatkozunk, meséltünk magunkról. Utána egy mese részletet adtunk elő. Előzőleg kaptunk képeket mesékből (Piroska és a farkas, Mazsola és Tádé, stb) és ezekhez kellett egy egy-két perces párbeszédes jelenetet előadni. Utána némán kellett eltátogni egy mondatot vagy kijelentő, vagy kérdő, vagy felszólító vagy óhajtó mondatban. Ez volt az első bizottság. A másiknál bábozni kellett az ott lévő bábokkal. Nem kell megijedni tőle, szintén egy-két perces előadásra kell gondolni. A másik feladat a mimikát nézte, különböző értelmeket kellett bemutatnunk az arcunkkal. (boldog, szomorú, mérges, fájdalmat érez, stb.)

2015. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!