Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet halasztani az érettségit?

Lehet halasztani az érettségit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ugye már meg van az, hogy mikor lesznek májusban az érettségik, de nekem az az időpont azért nem jó, mert másik vizsgám is van aznap. És pl. ha vki beteg vagy vmilyen oknál fogva nem tud elmenni az érettségit megírni, akkor azok megírhatják más időpontban, (nem a következő érettségi időszakban, hanem még előtte)?
2011. nov. 17. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, csak a kövi érettségi időszakban lehet. Ezt pont azért tudom, mert 2 osztálytársam is volt, hogy nem tudott eljönni tavasszal és mindkettő most ősszel, meg tavasszal pótolja.
2011. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ha májusban le akarsz érettségizni,választanod kell a két vizsga közt (érettségi és a másik),hogy melyik fontosabb.Különben csak az őszi alkalomra tudsz elmenni.
2011. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Írásbeli érettségit nem lehet áttenni, nem fognak a kedvedért egy új feladatsort, új javítási útmutatót összeállítani, sokszorosítani, postázni, új írásbelit megrendezni és egy csomó embert megmozgatni egy vagon pénzért. Szerintem egy érettségi van annyira fontos és központi esemény egy ember életében, hogy ahhoz igazítsa a többi programját. Az írásbelik időpontját jogszabály határozza meg már az előző tanév végén, mindenkinek módja van figyelembe venni, aki más vizsgát akar szervezni.
2011. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!