Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosi egyetemre megyek...

Ha orvosi egyetemre megyek akkor is + pont ha van okj-s elektronikai technikusi papírom?

Figyelt kérdés

Orvosin a 2. kötelező tantárgy a fizika (az orvosi gépek miatt). Abba ez meg pont beletartozik.


Bár, az is igaz, hogy kémiával szeretnék bejutni, hogy ott már az jobban mennyen a gyógyszerek ...stb. tanulása és megértése(a fizikát amúgy is értem).


2011. nov. 17. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Annak, hogy milyen érettségivel lehet bekerülni valahova, nem sok köze van a képzési területhez. A szakképesítésért pedig akkor adnak pontot, ha az az adott képzési területhez tartozik. A felvi honlapján táblázat, ami a szakképesítéseket képzési területekhez sorolja.

Egyébként orvosira nem jelent pluszpontot szakképesítés megléte.

2011. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oké, szóval akkor a pontjaim: (biosz+kémia)x2+emelt(50 pont)+nyelvvizsga=...


Ugye?

2011. nov. 17. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:

"a fizikát amúgy is értem" .... na hát majd nem fogod, ezt garantálom:D


Amúgy igen, jól írtad a pontjaid.

2011. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mennyire kell a fizika? Ha például nem gépekkel akarok dolgozni, hanem csak betegekkel akkor is kell fizika?
2011. nov. 17. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem akarom vagy nem akarom kérdése. És biofizikán nem csak "gépekről" fogsz tanulni. Ott van a hallás vagy a látás mechanizmusa, különböző membrántranszportok, EEG, EKG és még ezermillió dolgot nem írtam le.

És természetesen akkor is meg kell tanulnod mindent, én sem akarok radiológus lenni, de mégis kell atomfizikát és atommagfizikát tanulni. Vagy sebész se akarok lenni, mégis kell majd sebészetet tanulnom.

És ahhoz hogy embereket gyógyíthass elengedhetetlen hogy ismert a különböző képalkotó diagnosztikai eljárásokat (PET, CT,stb.) Gondolj bele, ha eléd raknák egy beteged mellkasröntgenjét, de te azt se tudod mi a jó és mi a rossz rajta, mert nem tanultad...

2011. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!