Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nehezebb, az allatorvos...

Melyik nehezebb, az allatorvosi egyetem vagy az orvosi (human) egyetem? Es miert? Szakmailag is pont ugyan ez a kerdesem.

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Lelkileg nehezebb a humán de maga a tananyag is több.
2010. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igy gyerekfejjel csak azt tom mondani hogy az embernél csak egyféle testet kell megtanulni a testfelépítésre gondolok izmok működése betegségek vagy emésztész .. ilyenek

viszont állatoknál ahány faj annyiféle cucc:D

2010. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindig azt mondják (hozzá értők), hogy az állatorvosit nehezebb elvégezni. Végülis ez annyira nem hihetetlen, ha belegondolunk, hogy egy állatorvosnak több faj egyedeit kell "ismernie" olyan szinten, hogy gyógyítani tudja őket. Szemben a humán orvossal, ahol az ismeretek, és a módszertan a homo sapiens sapiens-re terjednek ki.


Gyakorlatban viszont egy humán orvos felelőssége jóval nagyobb, talán nem kell magyarázni, hogy miért.

2010. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Laikusként azt mondom, hogy az állatorvosi nehezebb, mert egy állat nem tudja megmondani, hogy mi a baja.
2010. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
De bírom ezt a kérdést, hogy milyen nehéz, melyik nehéz. elvégeztem az orvosit.A csoporttársaim végig alkoholizálták a hat évet. Kiábrándító dolgok zajlanak, tévhit az egész, csupán látszat, hogy nehéz. Most jogra járok, na az nehéz...de még milyen nehéz...
2010. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is jogra jártam, az eltén ráadásul és az is csak látszat, hogy nehéz.
2012. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én állatorvosira jártam egy évet, majd fogorvosira két évet, ahol pont ez az első két év hajszál pontosan megegyezik az általános orvosi kar tantervével (plusz a fogorvos szaktárgyak, tehát picit nehezebb is).

azt tudom elmondani, hogy az állatorvosin több faji különbséget kell megtanulni (izmok elhelyezkedése különböző, koponyafelépítés, csontok alakja más, stb). Viszont humánon sokkal részletesebben és komolyabban kérik az anyagot. Pl a csonttannál össze se lehet hasonlítani. Állatorvosin a koponyán kellett tudni 40 dolgot, humánon kellett 150 dolgot (ezek a számok nyilván csak az arány hivatottak kifejezni.

Felsőbb évfolyamokról nem tudok nyilatkozni, hallomásból annyit tudok elmondani, hogy a humánon másodév után már szinte kollégának tekintenek és szólítanak, és lényegesen kisebb a buktatási ráta, állatorvosin pedig egyre nehezedik (de azért gondolom, ott is többre tartják a harmad-negye-ötödéveseket).

2013. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!