Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már egyszer letettem az...

Ha már egyszer letettem az angol emelt szintű érettségit, azt lehet utána javítózni?

Figyelt kérdés
Az első angol emelt szintűmet is a rendes érettségi után pár évvel tettem le, és jövőre szeretném javítózni. Jelenleg dolgozok, de jövőre levelezőre felvételizni akarok, és pár pontot hozna, ha javítózhatnék.
2011. nov. 21. 13:37
 1/2 Beatrix555 válasza:

Igen, bármennyiszer elmehetsz ugyanazon tárgyból érettségizni, azaz ha pl írtál már egy 90%.os emelt szintű vizsgát, de az neked nem elég, akkor ismét elmehetsz, jelentkezhetsz, és harmadjára, és negyedjére is stb.

Ha már van érettségid, akkor nem érettségi bizonyítványt fogsz kapni, hanem egy igazolást az újonnan letett tárgyról. Ez esetben a felvételihez ennek a másolatát is be kell nyújtani, s ezt veszik figyelembe nem az érettségidben eredetileg szereplő eredményt.

Ha többször próbálkozol ugyanazzal a tárggyal már felnőttként, akkor természetszerűleg annak az eredménynek a beszámítását kéred amelyik javító vizsgádon több pontot értél el.

2012. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jan. 17. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!