Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a kérdőjel az...

Mit jelent a kérdőjel az évszám után? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy szó etimológiáját kutatom, és az etimológiai szótárban közvetlenül a szó után ez áll:

1138/1329: ? "In uílla Kerbui. Tocu. Edus" szn.

1290/1536: ydesuyz hn.

Igazából az érdekelne, hogy mi az a kérdőjel("?"), valamint az "szn." rövidítés személynév-e és hogy a "hn." mit jelent? A válaszokat előre is köszönöm. :)


2011. nov. 22. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A hn talán helységnév? Csak tipp.

A kérdőjel ált. azt jelenti az évszám mellett, hogy nem biztosak benne teljesen, de jelenleg a kutatások alapján így tűnik.

Nem tudom, ebben az esetben is erről van-e szó.

2011. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is ilyesmire tippelek, de szeretném,ha biztos lenne, mert nem akarok hülyeséget írni, és arról mit gondolsz hogy két egymástól viszonylag távoleső évszám perjellel van elválasztva?
2011. nov. 22. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát azt passzolom. :D Nem hiszem, hogy tól-ig lenne, mivel azt nem perjellel írnák... De más meg mi? :s

Biztos, hogy mindkettő évszám? (Ez most lehet, hülye kérdés, mert nem tudom, hol láttad így, de valami mást nem jelölhet?)

2011. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy tisztességes szótárban kell lennie jelmagyarázatnak. A rövidítések, jelölések nem mindig egyértelműek, szokás az anyagban használtakat értelmezni. Talán onnan kiderül. A "/" jel biztosan nem alternatívát jelöl, ahhoz túl nagy a távolság, ilyen igényű műben ez túlzás.
2011. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen meg is néztem, de azt hiszem ezt nem találtam benne, de az lehet hogy egy másik szótár volt már nem emlékszem. Viszont sajnos már nincs időm könyvtárba menni...:S
2011. nov. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!