Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek emelt szintű szóbelire...

Matek emelt szintű szóbelire hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Elég ha én előre megtanulok minden témakörből egy definíciót, egy tételt és annak bizonyítását, 4 alkalmazást vagy meg kell tanulnom az egész témakört ? Csak mert én az előbbit halottam és az meg rövidnek tűnik.
2011. nov. 22. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
én 35-ből 34 pontot kaptam rá (a feladatnál vesztettem egyet). nagyon sokat készültem rá, és az egész témakört megtanultam. lehet, hogy csak ezekre kapsz pontot (mert ugye értékelni valamit kell), de ha nem építed fel rendesen a mondanivalódat, akkor is levonhatnak. Van kb 5 pont előadásmódra vagy ilyesmire. Szerintem tanulj meg kicsit többet, hogy kitöltsd a megadott időt, tanulj meg mindenképp több definíciót, mert ha többet elmondasz, abból csak a legjobbat értékelik.
2012. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
am.. most én is emelt matek szóbeli előtt állok... a dátumból ítélve te az "őszi" érettségin emelteztél, és már túl vagy rajta, nem tudsz valamit mondani? a dilemmám nekem is ugyan az mint neked, hogy elég csak az az 1 def. + 1 tétel (+biz), meg az alakalmázások, vagy körbe kell járni a témát és elmondani minél több dolgot?!.
2012. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, ősszel tettem le. szerintem érdemes körbejárni, ha elmondasz jó sok dolgot, az csak jó lehet. pl én a sorozatokat húztam, és minden létező dolgot elmondtam, több definíciót, azt h mi az h konvergens, divergens, milyen műveletek végezhetők konvergens sorozatokkal, speciális sorozatok, elmondtam h mi az a számtani sorozat és csak utána bizonyítottam az összegképletét. és az elejére mindnek volt vmi kis bevezetőm (pl melyik híres matematikushoz köthető vagy melyik évszázadhoz). nem biztos h így KELL csinálni, de ha így csináljátok, abból gond nem lehet :) (nekem nagyon kellett a minél magasabb pont, ezért biztosra akartam menni)


ebből tanultam, itt tök jól fel vannak építve a tételek:

www.mozaik.info.hu/homepage/Mozaportal/MPgetfile.php?fid=233

2012. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszoooddd!!:D am.. énis ebből tanultam, és szerintem is jól ki van dolgozva :D szóval remélem a legjobbakat... :D
2012. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!