Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alábbi problémákra felső...

Alábbi problémákra felső oktatási pontrendszerben jár e plusz pont? Részletek lent

Figyelt kérdés
Cukorbetegségre illetve irási olvasási nehézségekre ( közép suliban fel is vagyok mentve nyelvtanulás és helyes írás osztályzás alol ) a felsoktatási felvételi pontrendszerben ezekre kaphatok e pontot?
2011. nov. 24. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
pluszpont nem hiszem,mert ez etikátlan lenne,elvégre ez nem olyan,mint mikor valaki érzékszervi vagy mozgásszervi fogyatékkal él,és abban az esetben meg főleg hót gáz,ha valaki azért kerül csak be,mert ilyen-olyan fogyatékjából eredő pluszpontjai vannak,viszont a nevét nem tudja leírni és ömlik,habzik a nyál a szájából.
2011. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem azért de mnidenki arra haljt,ohgy ilyen olyan felmentésekkel bejusson a felsőoktatásba. hogy akarsz nyelvvizsgát ha fel vagy mente. Cukorbetegséggel meg lehet élni. Nekem is volt évfolyamtársam és képzeold felmwentések nélkül csinálta végég.


Tudd meg az élet nem habos torta ott sem fog majd az öledbe hullani semmi.Egyetlen álláshírdetésben sincs benneaz,hogy előny, plussdz ont a diszlexia, cukorbetegség, krónikus betegség stb... baromi mit képzwltek.

2011. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy jár. De a nyelvtanulás része gáz, nyelvvizsga hiányában nem kaphatsz ugyanis diplomát. Ráadásul egy kicsit is normálisabb egyetemen nem csak magyar anyagokból tanultok. pl. nálunk azzal kezdte a tanár, hogy ki nem tud angolul. Páran jelentkeztek, erre közölte, hogy na ők húzzanak bele és a félév végére tanuljanak meg, ha benn akarnak maradni.
2011. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen felvagyok mentve az írás alól, de ennek ellenére úgy gondolom hogy egy tisztességes kérdést tettem fel.(Ami nem minden válaszról mondható el.) Igen cukor beteg vagyok, de SOHA nem kértem ezért kivételezést. ÉS ebben az esetben se azt akartam megtudni hogy "ilyen olyan felmentésekkel" mondjuk úgy ingyen bejutok e valahova, szimplán megkért az osztályfőnököm hogy járjak utánna hogy ezekre kapok e pontot. Köszönöm szépen az értelmes válaszokat megtudtam amit szerettem volna. Aki meg ezért lenéz vagy hasonlok az nyugodtan feldughatja magának az angol tudását mert a nyelveket leszámítva kimondottan jók a jegyeim és elegendőek a képességeim a főiskola elvégzéséhez természetesen nem magyar tanárnak vagy hasonloknak készülök ,de mire kell a diplomáig valahogy 1 nyelvvizsgát is összeszedek csak jóval nehezebben mint egy átlag ember.....
2011. nov. 24. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnállak.. nem ez a fórum ahol pontos infokat tudhatsz meg. Itt bizony ilyen válaszokat fogsz kapni.

Egyébként erre való a felvi.hu ha nem tudnád.

2011. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah lehet hogy a te válaszaid ilyenek, de az itteni kérdéseimre is sok normális választ kapok. És én is normális válaszokat szoktam adni.
2011. nov. 24. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Cukorbetegségért sajnos biztos, hogy nem jár többletpont.

Viszont ha diszlexiád, vagy diszgráfiád van, akkor azért megfelelő igazolással 40 többlepont jár:

A fogyatékosság miatt 40 többletpont jár minden alapképzésen, egységes, osztatlan képzésen, illetve felsőfokú szakképzésen. A hatályos jogszabályok szerint fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki testi (gyakori jellemzője a bénulás, végtaghiány, görcsös túlmozgás), érzékszervi (hallássérült, látássérült), autista, beszédfogyatékos vagy megismerés és viselkedés fejlődési rendellenességgel élő (teljesség igénye nélkül fontosabb és ismertebb részterületek: diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, diszortográfia, hiperaktivitás, figyelemzavarok). Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem kizárólag tartós betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia) igazol, többletpont nem adható.


forrás: [link]

2011. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2011. nov. 26. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!