Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HELP! Ezt most nem vágom a...

HELP! Ezt most nem vágom a szakdolgozat szabályzatban! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ugye a szakdolgozatokat könyvekből vagy egyéb forrásokból írjuk, természetesen átdolgozva és megtoldva a mi véleményünkkel és kutatásainkkal. De ha nem szó szerint írok ki valamit egy könyvből ráadásul át is dolgozom azt a részt akkor nem kell hivatkoznom a szövegben az adott könyvre ugye? Csak a szó szerinti idézés esetén kell ugye? Az irodalomjegyzékben természetesen megemlítem hogy olvastam ezeket a könyveket, de hogy ezt és ezt a gondolatot melyikből szedtem azt már egyrészt nem tudnám megmondani, plusz akkor egy csomó helyre hivatkozást kéne tennem.


Remélem érthetően fogalmaztam, aki járatos a szakdogákban, írjon légyszi! Köszi


2011. nov. 24. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mit értesz átdolgozás alatt.Ha tök ugyanazt leírod más szavakkal,akkor azért zárójelbe illene feltüntetni,hogy az eredeti gondolat innen és innen való(inkább túlovatoskodásért szurjanak le mint plagizálásért,ami súlyos büncselekmény,és a felsőoktatási intézmény is büntet érte + btk-s,büntetőjogi következményei is vannak)
2011. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

hello.

most tavasszal adtam be. én nem tüntettem fel, csak a szó szerinti idézésnél a forrást, a végén irodalomjegyzék, s tökéletesen elfogadták.

És ötös lett mindkét ítész szerint.

2011. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy átfogalmaztam persze, beleszőttem a saját gondolataimat, majd a szöveget szétszedtem aszerint, hogy melyik fejezetbe szeretném tenni. Szóval nem felismerhető.
2011. nov. 24. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:
TERMÉSZETESEN hivatkozni kell a forrásra nem szó szerinti átvétel esetén is. Még szép. Különben egyszerű plágium lenne. Micsoda kérdés...
2011. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!