Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmával vagy egy JÓ főiskolá...

Szakmával vagy egy JÓ főiskolán szerzett diplomával egyszerűbb kijutni külföldre?

Figyelt kérdés
Szerintetek?:)
2009. máj. 12. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez összetettebb kérdés,attól függ mit akarsz csinálni.Ha asztalosként akarsz elhelyezkedni,akkor szakmával.Ha tolmács akarsz lenni,diplomával.Ha újságkihordó szeretnél lenni,ahhoz semmi nem kell.Ha pedig csak várost akarsz nézni,ahhoz elég egy vonatjegy.

De szerintem szakmával azért könnyebb mert kevés a jó szakember külföldön is.Diplomával kicsit neccesebb,azokkal ált.dunát lehet rekeszteni,többet kell tanulni.De ha diplomával a kezedben jól végzed a munkád,megpályázol több külföldi állást akkor ki lehet jutni úgy is.Pénz szempontjából,meg szvsz szakmával tudsz többet keresni itthon is külföldön is.

2009. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is szakmaval, bar nem mindegy, milyennel, de ez a diplomaval is igy van, nem mindegy, hol, milyen szakon szerzed. De mindent osszevetve szerintem szakma.
2009. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!