Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért "tolják" ennyire a...

Miért "tolják" ennyire a természettudományos szakokat?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor hallani, hogy nagy szükség lenne az ilyen végzettségű szakemberekre, hiány van belőlük stb.. Miért mondják ezt? A természettudományos végzettségű szakemberek panaszkodnak, hogy a végzettségükkel nem kapnak semmiféle munkát és a természettudományos végzettséggel nem lehet elhelyezkedni.


Mi a véleményetek?


2011. nov. 27. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:

mert vannak hiányszakmák!


pár év múlva nem lesznek fizika, matek stb tanárok


+ vannak a nem tanári természettudományis szakok is


+ a mérnökök is ide számítanak bár ez nem természettudományos irány


de reálos vonalat képviselnek ezek a szakok

és hiány van belőlük

2011. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

pár év múlva nem lesznek fizika, matek stb tanárok


hála a jó istennek.

2011. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
viszont a kevés jelentkező miatt nevetségesen alacsonyak a pontok ezeken a szakokon ( biosz, kémia, fizika), ergo minden hülye bejuthat...és be is jut!
2011. nov. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az a kívánság teljesülne, hogy szűnjön meg a matematika és fizika oktatás, akkor két dolog következne be.

Az egyes emberek buták maradnának, bármire be lehet őket húzni, de legfőképpen nem kapnának állást, esetleg csak rabszolgamunkát - felkopna az álluk.

Ha csak Magyarországon lenne így az ország igen rövid idő alatt a legelmaradottabb afrikai országok szintjére süllyedne, ha az egész világon, egy emberéleten belül az emberiségnek befellegzene.

A matematika, fizika tanulásában nem a képletek a lényegesek, azok csak mellékkörülmények. Elsősorban szemléletet ad, a a szűkebb és tágabb környezet jelenségeinek, összefüggéseknek megértését, azt, hogy mennyire képes az ember feltalálni magát szorult helyzetekben. Aki persze ilyen szakmára adja a fejét, annak bizonyos "képleteket" persze ismernie kell.


Egy ország gazdaságát a reál tárgyakon alapuló szakmák viszik előre. Bármilyen tervezés (gyárban, vízügyben, mezőgazdaságban, gazdálkodásban, építőiparban, stb.), technológiák felépítése, bevezetése, üzemeltetése, sőt még a társadalom tevékenységének szervezése (közönségesen politikus, vagy közszféra vezetője) egy vagy több reál tárgy magas szintű ismeretét igényli, ugyanakkor ezek a tárgyak gondolkodást, elvonatkoztatást, rejtett összefüggések megértését igénylik, ami időnként elég nehéz. Ezért ilyen típusú jó szakember kevés van.

Persze a diplomát éppen hogy megszerezni képes emberről a gyakorlatban elég hamar kiderül, alkalmatlan a feladat elvégzésére - ők nem tudnak elhelyezkedni.

Aki pontosabb képet akar kapni ezek jellegéről, böngéssze át azt a százezernyi álláshirdetést, amelyeket elég nehezen töltenek be.

2011. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért van szükség természettudományos szakemberekre. Nyilván ez függ a szaktól, mert sajnos egy biológus, vagy környezettan-szakos ember nehezebben talál munkát, de vegyészként csak úgy dobálják az állásokat. Első éves gyógyszerész-hallgató vagyok, és mégis felajánlottak egy munkát egy cégnél, ilyen egészséges ételeket forgalmazó vállalat és nagy szükségük lenne szakemberekre. Mondjuk nem fogadtam el, mert még csak első éves vagyok, de ebből is látszik, hogy tényleg szükség lehet az ilyen pályán lévő szakemberekre.
2011. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!