Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely szakokat nevezik büfészak...

Mely szakokat nevezik büfészaknak?

Figyelt kérdés

Soroljatok fel ilyeneket, melyek ezek?

Köszi:)


2011. okt. 9. 10:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
66%
művelődésszervező, turisztika
2011. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%
pl: művelődésszervezőre szoktál mondani, aztán kommunikáció... Olyanokra, amik csak arra jók, hogy diplomád legyen, de elhelyezkedni nem lehet vele.
2011. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
47%
idegenforgalmi menedzser
2011. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
45%
ugyanarra gondoltunk az előzővel, pedig nem is láttam, mit írt
2011. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt, amire nem ő jár - ez alól maximum az orvosi kivétel, azt senki nem nevezi büfének. De amúgy sem lehet pontosan meghatározni, némelyek az adott szak hasznossága szerint sorolják be őket, mások a tananyag mennyisége szerint. Általánosságban a BTK-s szakokat szokták ide venni, bár én már hallottam azt is, hogy a jogászok is büfészakosok (ezt persze a jogászok kikérik maguknak).
2011. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor Magyarorszag is felzarkodik kulfoldhoz, az elso emlitett ket foglalkozas lesz a legkeresettebb, sot a kommunikacio is ilyen szak lesz. Talan meg 5 ev.
2011. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
50%

azokat a szakokat amelyeket nem túl nagy megeröltetés árán el lehet végezni és a kapott diploma semmire sem jó.

ide tartozik rengeteg bölcsész szak és ma már a sima gazdasági szakok is.

2011. okt. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Tom Benko ***** válasza:
48%
Azokra, amik csak a Pokorniék által elvárt 40% diplomás népesség arányát létrehozni alkalmasak, de valós alkalmazásuk nincsen, illetve az adott alkalmazáshoz teljesen szükségtelen felsőszintű tananyag elvégzése.
2011. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
43%
A kommunikáció külföldön is büfészak és ott sem jó semmire. a specifikált szakokkal lehet kommunikáció témában kezdeni valamit
2011. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%
A reálosok az összes humán szakot annak tartják, szabad bölcsészet, filozófia, nyelvszakok stb. Az én anglisztikámat is büfészaknak könyvelte el egy biológus ismerősöm, ehhez képest diplomaosztó után (július vége) egy hónappal nekem már volt egy jó kis szakfordítói állásom, neki még ma sincs. Nem a diplomád nevétől függ, hogy el tudsz-e helyezkedni. Amit egyetemen oktatnak, az mind hasznos szak, mindre szükség van. Mondjuk az más kérdés, hogy ugyanannyi filozófusra van-e szükség, mint orvosra... A lényeg, hogy büfészak nincs, mindennel el lehet helyezkedni, ha elég talpraesett vagy, illetve lehet akármilyen hiányszakmás végzettséged, nem lesz munkád, ha béna vagy és nem használod ki a lehetőségeket.
2011. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!