Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A biológia komoly tudományág?...

A biológia komoly tudományág? Vagy büfé-ruhatár dolog? A biológusok komoly szakértelemmel bírnak? Kamuszak a biológia szak?

Figyelt kérdés
Vagy büfé-ruhatár dolog? A biológusok komoly szakértelemmel bírnak? Kamuszak a biológia szak vagy jó dolog?
2011. nov. 27. 17:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Hopp, kétszer írtam le véletlenül, elnézést kérek.
2011. nov. 27. 17:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Úristen, micsoda kérdés! A legkomolyabb!
2011. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit átestünk a ló túloldalára úgy érzem...Egyáltalán nem büfé-szak.
2011. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A biológia elég komoly tudományág és egyáltalán nem könnyű egy biológia szakot elvégezni. Én jelenleg biológus hallgató vagyok, de azért mert pár ponttal lemaradtam az orvosiról, remélem idén már felvesznek. A biológusok rengeteget tanulnak, nagyon komoly szakértelemmel bírnak. A biológia tudományának hatalmas jövője van, aki igazán profi belőle azok közül pár ember talán még kap is majd valamit. Én ezt úgy mondom, hogy belülről látom, de nem szeretem kifejezetten magát a szakot.

A gond az, hogy itthon nem igazán lehet megélni belőle. Rengeteg munkakereső biológus van, legjobban talán a molekuláris biológusokat viszik, de biztos nem az ökológust, etológust..(amik szerintem inkább érdekesek, de valóban kevésbé hasznosak.)

Ha szereted a biológiát, érdekel minden területe, menj biológusnak, majd költözz Lisszabonba, és próbálkozz be a helyi Óceanáriumban. Vagy hasonló jó helyen. De itt ne sok jóra számíts..:/

2011. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
legkevésbé sem büfészak, de elvégzése után csak hulladék állásokat lehet vele találni, nettó 100 ezer alatti fizetésekért
2012. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!