Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből éretségizzen le az...

Miből éretségizzen le az ember, hogy megtudjon élni?

Figyelt kérdés
Még van két évem de kikéne találnom milyen fakultációkra megyek.Eddig patológus szerettem volna lenni de miután utána néztem állítólag alig keresnék vele...namost akkor az emberlánya mi a fenéből éretségizzen??Hogy legyen normális fizetése.
2009. máj. 13. 20:52
 1/8 anonim válasza:
Ha már a patológuson gondolkodtál miért nem maradsz ezen a vonalon? mondjuk orvosira mehetnél(biosz kémia/fizika érettségi)
2009. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mindenképp azt válaszd amit szeretsz

az álmodat kövesd

mamár szinte mindenki bölcsésznek meg ügyvédnek megy...

én most érettségiztem bioszból. szerintem megéri mert el lehet vele helyezkedni egy pár helyen. :)

2009. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a természettudományi tárgyak(biosz, matek, kémia, fizika) nagyon keresettek európában és magyarországon is, ez nagy hiány, ezért ha jó vagy ezek közül valamiből ne habozz, én is mennék, mert erre van kereslet csak hát nekem nem reál a beállítottságom
2009. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

érettségivel nem fogsz megélni.

szakmával tudsz megélni. az érettségi akkor kell, ha tovább akarsz tanulni. akkor nyilván annak megfelelően kell érettségizni. ha nem akarsz továbbtanulni, akkor hagyd a fenébe az érettségit és sűrgőssen kezdjél el valami szakmát tanulni.


csak érettségivel a kezedben a munkaerőpiacon kb. annyit érsz, mint akinek van 8 általánosa.

2009. máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne haggya a fenébe az érettségit semmiféle képpen !!!!

nagyon nézik a munkaadók hogy leevan érettségizve az illető

álltalános műveltségedet is nézik

miután az megvan jöhet a szakma de az érettségi nagyon fontos...

2009. máj. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak azt kell nézni, hogy legálisan mennyit tudsz keresni. Hidd el az orvosok nagyon jól élnek. Mondjuk a patológia nagyon szívás, ott nem ad hálapénzt senki. Mondjuk meghalni sem fog már a kezed között.
2009. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nagyon nézik a munkaadók hogy leevan érettségizve az illető

álltalános műveltségedet is nézik

miután az megvan jöhet a szakma de az érettségi nagyon fontos..."


nos, nem. tele a piac munkanélküliekkel, akik csak egy érettségivel rendelkeznek. közéjük bekerülni mégegynek inkább hátrány, mint előny.

önmagával az érettségivel kitörölheti a se..ét, ha nincs szakmája.

2009. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a gondom,hogy követném én az álmom de megélni is szeretnék, anyáméknak se ártana majd később a pénzügyi támogatásom ezért szerettem volna valami jobban kereső állást.

És még azt szeretném megkérdezni, hogy aki pl a randőrségnél van mint patológus az mennyit keres?xD Mert az nagyon tetszik.

2009. máj. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!