Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő abban az esetben...

Mi a teendő abban az esetben ha én a koliban állatot szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
állatorvosi egyetemre mennék és eddig megvoltam arról győződve hoyg majd a suli mellet dolgozok,hogy fenntudjak tartani egy albérletet .(csakis azért hoyg az állataim megtarthassam) na most,ma elmentem a nyíltnapra,eddig is tudtam hoyg nagyon nehéz lesz az egyetem ,de ma az agyamba is vésték,szóval a dolgozás nem lehetne megoldás. Mégis mit csináljak hogy az állataim velemmaradhassanak?? Végülis ez egy iylen egyetemen nem lehetne oylan nagy kérés. Kérlek titeket adjatok tanácsot!!!!
2011. nov. 30. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
koliban lakótársak beleegyezéséel tarthatsz állatot, de ne úgy állíts oda elsőévesként, első nap, hanem beszéld meg velük, mielőtt leviszed
2011. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy ilyen helyen nem lehet állatot tartani. Nem a lakótársak beleegyezésén bukik, hanem azon, hogy tilos. Más kérdés, hogy lehet nem buksz le, de ha mégis, akkor mennie kell.
2011. dec. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk egyáltalán nem lehet állatokat tartani a koliban, maximum halakat, vagy esetleg csigát, ami nem zavar sok vizet... Azt nem értem, ha csigát lehet, akkor mondjuk egy hörcsögöt miért nem, de sajnos ez van. Ennél nagyobb állatot meg aztán végképp nem, pedig én is elvittem volna a kölyök kutyusomat szívesen, hogy minél többet velem legyen :)
2011. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és szerintetek ha nagyon nagyon nagyon könyörögve megkérném öket?? ez mégis az ÁLLATORVOSI egyetem!!! nem szeretném pont ezért eladni a csincsilláimat és a cicám. :(
2011. dec. 1. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Koliban tuti nem tarthatsz állatot.

És ez közegészségügyi okok miatt van ezalól az állatorvosi egyetem sem felmentés.

Sőt a gépészmérnök jelöltek sem vihetnek fel olajos motordarabokat hiába tradicionális gépész iskola is van Mo.-n...

Még azon is meglepődnék, ha albiban tolerálnák, mert sok helyen még azt sem szeretik, ha valaki más ottalszik...

2011. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd ha te könyörögve kérsz, akkor a másik három szobatársad, meg az egész emelet meg egész tömb miért ne könyöröghetne. A végén meg állatkertet csinálnátok az egészből. Nem lehet és kész. Nincs kivétel. Szomorú, mert itthon albérletet találni is nagy kihívás velük, nekem is vannak macskáim, semmi pénzért nem adnám őket, de nem értenék egyet azzal, hogy lehessen kollégiumban tartani őket. Főleg abba gondolj már bele, hogy a macskádnak egyáltalán megfelelő lenne a 10 négyzetméteres élettér? hát szerintem krvára nem.
2011. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

és akkor most válljak meg a "legközelebbi rokonaimtól" ???? abba biztos belehalnék :( akkor mégis mit teygek?? és kedves utolsó ,te mégis akkor mit teszel az állataiddal??

Nekem szükségem van rájuk. Akkor nem megyek egyetemre....

2011. dec. 1. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Először otthon hagytam őket a szüleimnél. Aztán most második egyetemi kör jön, pont állatorvosi majd, de már más a helyzetem. Van egy férjem, fél lakásom szóval nincs nagyon mit tennem. Nem tudod otthon hagyni őket?
2011. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát a csincsilláimat már igyis elkellett volna távolitanomi itthonról,mert szüleim nagyon nem szeretik, meg nem hiszem hogy ugy istápolnák öket mint én. a cica meg ...hát Ö szobacica és biztos vagyok benne hogyha elkerülnék itthonról kiengednék de én meg nem szeretném hogy egy sziámi cica kint mászkáljon,hogy bárki felkapja és elvigye. Na meg ugye nics hozzászokva a kinti élethez. És akkor mikor látnám öket?? egy hónapban 1-2szer???
2011. dec. 2. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, nálunk egyszerűbb volt a helyzet, mert nagyon szeretik a macskáimat, bár én szereztem őket, meg mindig rám volt kenve, hogy minek hoztam ide ennyi macskát mikor takarítani kellett utánuk, de manapság már úgy van, hogy ha elutaznak és hazamegyek vigyázni rájuk, akkor egyfolytában azzal cseszegetnek, hogy biztos nem figyelek oda eléggé, és ott kell kint ülniük egy órát mire beengedem, megetetem-e rendesen, beengedem-e a szobába stb. Szóval én nyugodtam hagytam őket, amúgy is hazajártam hetente.


Más választásod pedig nincs. Vagy otthon hagyod őket, vagy más gazda után nézel, vagy őrülten számolsz, hogy miből fizess egy olyan kiadó szobát, ahova lehet állatot vinni. Pl. dolgozd át az egész nyarat, ahogy tudod, tegyél el minden fillért, vegyél fel diákhitelt, otthonról is csak adnak valamennyi pénzt vagy valami.

2011. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!