Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni,...

Állatorvos szeretnék lenni, de szüleim nem engednek. Akkor erről mindenképp lecsúsztam?

Figyelt kérdés
Egész pici korom óta állatorvos szerettem volna lenni. Pécsi vagyok és most beközölték szüleim, hogy nem mehetek oda, merthogy Pesten van. Akárhogy győzködöm őket, mondogatom nekik, hogy de igenis oda szeretnék menni, mindig az a válasz, hogy túl drága és Pécsett is van egyetem (ez stimmel, csak hogy nincs állatorvosi szak). Másnak is volt ilyen problémája, hogy győzködnie kellett a szüleit? Az anyagi helyzetünk van olyan, hogy tudjak Pesten élni, igaz csak koliba. Úgyhogy nem ezért akarnak itthon tartani (bár az anyagiakkal indokolják).
2011. dec. 2. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sehogy sem tudod meggyőzni a szüleidet, és nem tudod finanszírozni magad, akkor ez egyelőre nem fog összejönni.
2011. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg van munkám, de az inkább csak zsebpénz, a kolit ki tudnám fizetni, meg esetleg egyszer-kétszer a hazautat, de a többit nem, arról nem is beszélve, hogy ki tudja jövőre hogy lesz ez a munka (magán angol órákat adok).
2011. dec. 2. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát próbálj üzletelni a szüleiddel! Mondd, hogy a kollégiumot meg az utazási költséget vállalod. Persze ha csak kifogást keresnek, mert féltik a pici fiukat a nagyvárostól, vagy unatkoznának nélküled, akkor nem lesz könnyű dolgod.
2011. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom támogatott e az állatorvosi szak, de ha nem az akkor valóban nagyon drága egy félév, mert erre emléxem még a párom egyetemi szakokat bemutató könyvéből, nem tom mi a címe. Szóval ha nem tudjátok finanszírozni akkor esélytelen. Szerintem ez a nagyobb baj nem a pest. Nincs valami más szakirány ami még érdekel?
2011. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lány vagyok és azért nem engednek, mert elég sokat kell itthon dolgoznom. Úgy értem háztartásban. (nem azért, mert szüleim annyit dolgoznak munkahelyen, ugyanis anyukám 10 éve rokkant nyugdíjas és azt is hozzá teszem, hogy nem testi fogyatéka van)
2011. dec. 2. 21:33
 6/9 A kérdező kommentje:
van belőle államilag finanszírozott, és amúgy is nálam csak az jöhet szóba, soha nem fordult meg a fejemben, hogy költségtérítésest jelöljek
2011. dec. 2. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát így érthető. Kell nekik az ingyen ápolónő. Bocs a nyers megfogalmazásért. Persze az embernek támogatnia kell a szüleit, de a szülő nem kényszeríthet olyan döntést a gyerekre, ami annak egész hátralévő életét meghatározza. Kemény dió...
2011. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És szerinted tudnának a te otthoni segítséged nélkül boldogulni? Mert ha igen, akkor nem kérdés, hogy menned kell :)
2011. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

természetesen tudnának. csak persze így mindenkinek egyszerűbb, hogy van valaki, akire mindent rá lehet sózni. Nem panaszkodni akarok és édesanyámat sem szeretném szidni, de többet látom a számítógép előtt, mint egyéb tevékenységeket végezni. Kiszámoltam, összesen egynap kb 18 órát tölt az ágyban vagy a gép előtt. Hiszen ő délután is tart pihenőt, de este mikor felébred már nem csinál semmit. Annyi, hogy szokott főzni délelőtt,de az engem nagyon sokszor nem érint, mert én nem eszem húst és sosem engedi, hogy egyek csak a köretből, így magamnak főzök.

No mind1 nem ez volt a kérdés. Tehát minden szempontból el tudnék menni, de egyszerűen nem tudom meggyőzni őket. Reméltem, hogy van vki, aki hasonló cipőben járt és sikerült neki .

2011. dec. 3. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!