Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az alábbi...

Mi a különbség az alábbi egyetemi szakok között?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás és Menedzsment, Pénzügy és Számvitel, Nemzetközi Gazdálkodás.

Mindegyik szaknák "közgazdász xy alapszakon" xy helyett ugye a 3 szak egyike áll.Nagyjából a tantárgyak is ugyan azok ahogy nézegettem, akkor még is mi a különbség köztük?


2011. dec. 5. 01:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elején még ugyanazok a tárgyak, de aztán erősen különbözni fog, már a 4. félévtől közük sincs egymáshoz.


A gazdmenen mendzsment tárgyakat tanulsz, a nemzetközin meg nemzetközit (pl nemzetközi gazdaságtan, ügyletszervezés, és két C szakmai nyelvvizsga kell), a pénzügyön pedig értelemszerűen erős számviteloktatás van. Személy szerint én ez utóbbinak látom a legnagyobb hasznát, az első kettő kicsit megfoghatatlan számomra, hogy akkor mi is leszel, ha elvégzed. A psz egyértelmű: könyvelő. :D


Továbbá ez utóbbinak az az előnye még a többivel szemben, hogy inkább lesz vele munkád. Tudom mit beszélek, a nemzetköziről sikítva menekültem el, akkora bullshit. Psz-en jól érzem magam, de a legnehezebb is a 3 közül. Ha nem érzel különösen perverz vonzalmat a számvitel iránt akkor meg se próbáld!

2011. dec. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

gazdmenen vagyok, még átmehetek bármelyikre:)

Nálunk is lesz számvitel, én úgy hallottam, hogy gazdmen inkább szervezés, vállalat irányítás, psz bankszektoros, nemzetközi meg nem tudom mi:D

Nem igazán tudtam bővebb információt találni ezekről sehol.

2011. dec. 5. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!