Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvodapedagógus szakra szeretné...

Óvodapedagógus szakra szeretnék jelentkezni, de láttam, hogy a szakmai törzsanyagban van matematikai nevelés és módszertana elméleti modul! Akkor most van matek?

Figyelt kérdés

Mert az egyáltalán nem az erősségem! :S Mindig is utáltam a matekot!

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 7. 14:06
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én végzős ov.pedes vagyok. Nem tudom felmerült-e már benned, hogy tényleg ezt akarod csinálni? Ide már nem elég a gyerekek szeretete... A matematika 2 féléves tárgy. A módszertani része teljesen az óvodához kötődik, viszon van egy másik része, ami magáról a matematikáról szól. Elég húzós volt, sokan megbuktak, de azóta mindenkinek sikerült.

Bár az sem mindegy, hogy nappali vagy levelező tagozat. Én levelezőre járok.

2011. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

köszönöm a választ!Sok negatív dolgot olvastam erről a szakról,már mint utána az elhelyezkedési nehézségekről és a kevés fizetésről.Még meg gondolom a dolgot :) Esetleg ha még tudnál írni pár dolgot a szakkal kapcsolatban azt megköszönném :)

2011. dec. 7. 14:35
 3/3 anonim válasza:
Hát annyira nem gáz, de én biztos nem csinálnám újra semmi pénztért. Én azt mondtam, hogy gyerekjáték lesz, de az első 4 félévet nagyon megsínylettük....ének, rajz, matek tesi módszertan. Hát ezek igazán húzósak. Nagyobb városokban több óvónőt keresnek, nekem már ajánlottak állást is, úgyhogy nincs baj vele. Csak felmerül bennem a kérdés, hogy én biztos ezt akarom? A gyakorlatok során hát......én azt mondtam, hogy nem. Hamar kiég az ember sztem, jó idegzetet igényel ez a szakma, és természetesen türelmet.
2011. dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!