Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Határozott integrál, valaki...

Határozott integrál, valaki elmagyarázni, hogy körülbelül miről szól?

Figyelt kérdés
Próbáltam a guglin utána nézni, de semmit sem értettem amiket kiadott.. a határozatlan integrált már tanultuk és azt értem..de meg zavarnak azok a számot az integrál jel alatt és fölött most..

2011. dec. 7. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A határozatlan integrál nem más mint primitív függvény keresés és ez kell a határozott integrál kiszámításához de ezt mint mondtad tudod.


A határozott integrál pedig nem más, mint határok közötti integrálás, függvény alatti területszámítás, tehát ennek értéke KONSTANS. Egyébként másnéven előjeles területnek is hívják.

A határozott integrál kiszámításának első lépése egy primitív függvény keresés. Majd pedig bhelyettesítés a Newton-Leibniz tételbe. Azaz:


integrál a-tól b-ig f(x) = [F(x)] a ^b (szögletes zárójel alsó sarkába írod az a-t felsőbe a b-t)


[F(x)]ab = F(b) - F(a)=KONSTANS.



Link: [link]


De ez csak a Newton-Leibniz formula, itt nincs feltüntetve a primitív függvény keresés, az a szögletes zárójeles lépés.

2011. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!