Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyit tanultok...

Egyetemisták! Mennyit tanultok naponta ha vizsgaidőszak van?

Figyelt kérdés

Elsőéves kémia szakos hallgató vagyok. Januárba lesz 2 kemény vizsgám + egy könnyű, a többi 3 decemberbe, de azokra szinte nem is kell tanulni..

Nekem a megtanulandó anyag nem tűnik túl soknak(ez a két húzós vizsga kb 150+50 oldal, de azt szóról szóra, képletről képletre) és maga a vizsgaidőszak sem tűnik durvának.

December 20. és január 5. között nem is lesz vizsgám és a január 5.ei vizsgára kb 30 oldalt kell tudni..

Ahogy néztem ha csak januárba kezdek el tanulni, még akkor is simán végzek napi 4-5 óra tanulással.

Mások azt mondják, hogy ők még a karácsonyfa alatt is a tételeket fogják tanulni..

Most én nézek el valamit nagyon vagy másnál is van ilyen szitu?


2011. dec. 8. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindentől függ. Mennyir figyeltél előadáson, mennyire hamar jegyzed meg az anyagot, stb.

Mivel első vizsgaidőszakod, én a biztonság kedvéért azt javaslom, hogy úgy tanulj, hogy a vizsga előtti nap már ne kelljen tanulnod - így ha netán megcsúszna valami miatt az időbeosztásod, van egy plusz nap, amihez nyúlhatsz.

2011. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem figyeltem az előadásokon, sőt nem is nagyon jártam..

de nem hiszem el, hogy 200 oldalt ne lehetne megtanulni 20 nap alatt úgy, hogy még akár szabadidőm is legyen..

van olyan ember aki december közepétől január végéig minden egyes napot végigtanul?

2011. dec. 8. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanul végig minden napot. Aki december közepén áll neki, az tipikusan napi 2-3 órát tanul, a többi időt meg mással tölti. Ez egyébként annyiban jobb, hogy az agy néhány óra után kimerül, onnantól csak olvasod az anyagot, de nem érted.
2011. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

okés, mert én így terveztem napi 2-3 órával december

közepétől, mert rengeteg más dolgom is lesz a tanuláson kívül..

2011. dec. 8. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Örülj neki. Nálam a vizsgaidőszak úgy néz ki, hogy reggel 8-kor kelek, kávé. Tanulok 10-ig, akkor reggeli. Utána tanulás délig, aztán ebéd. Kaja közben ált. kicsit netezgetek.

Utána tanulás kb. du. 5-ig. Vizsga előtti napokon kb. 8-ig.

Aztán alvás és kezdődik elölről. Ha kikapcsolódásra vágyom, akkor azt estefelé intézem, mikor már amúgy se nagyon tanulnék.

Karácsonykor meg szilveszterkor ált. pihi van, kivéve ha szarul sikerül felvenni a vizsgákat.


Mindez úgy, hogy szorgalmi időszakban is szoktam tanulni a demókra.


Meg mondjuk nekem egy vizsgára nem 150 oldal van, hanem mondjuk 3-400.

Szigorlatokra meg 800 vagy még több.

Kórélettan szigorlatra pl. 214 tételem van, és akkor még ott van mellette a patológia és a mikrobiológia szigorlat is.

2011. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de még ez a reggel 8tól délután 5ig tartó tanulás se tűnik durvának (orvosin ugye?) ahhoz képest, hogy nekem miket meséltek..
2011. dec. 8. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mikor azt mondják, hogy éjjel-nappal tanulni kell egyetemen, akkor én is a fejemet fogom. Soha életemben nem tanultam éjjel, de még 8 után se sokszor, pedig már harmadéves vagyok, és nem kettesekkel bukdácsolok.

Nem tudom azok mit rontanak el, akik egy zh-ra is heteket készülnek, és még úgy is megbuknak.

Lehet, hogy a módszerük nem jó. Vagy úgy tanulnak, mint az egyik lány a koliban. Az ölében a könyv, a könyvön meg a telefon és közben facebookozik:D

2011. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki állandóan panaszkodik,hogy vért pisál,az nálunk jellemzően szorgalmi időszakban vagy be sem jár,vagy bejár de azt sem tudja hol van,állandóan bulizik vagy másnapos.

És a vizsga előtt 1 héttel eszébe jut,hogy megkéne tnaulni több száz oldalt.. hát én valahogy nem sjanálom őket.Aki effektive HATÉKONY tanulással tölti az időt,annak nem kell 20 órát tanulnia...szóval kérdező,én is a te taktikádat követem,és nem hagyok mindent az utolsó pillantra.

2011. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ. Legalábbis nálam :)

Egyrészt a tantárgy nehézsége befolyásolja, másrészt, hogy mennyi anyagról van szó és az adott állapotom is befolyásoló tényező. Van úgy, hogy kialszom magam, érdekel a téma, mégsem marad meg, hiába olvasom el újra és újra. Van, amikor a vártnál több anyagot is képes vagyok megtanulni.

Az időbeosztás nem egy rossz dolog. Én minden vizsga alkalmával megpróbálom beosztani az időmet, de általában csúszom, hol kisebb-hol nagyobb mértékben.

Általában napi 5-6 órát tanulok maximum, de vizsga előtti éjszaka kb. 5 órát alszom és hajnalban felkelek, hogy még egyszer átnézzem, meg utazás alatt is a kezemben vannak a tételek.

2012. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!