Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bio- vagy vegyészmérnöki?

Bio- vagy vegyészmérnöki?

Figyelt kérdés

Na szóval, végzős egyetemista vagyok a könnyűiparin minőségirányítási-mérnök szakirányon. A korábbi végzettségeim a nyomdaiparhoz és a médiához kapcsolódnak, amikben munkatapasztalatom is van, de ezeken a helyeken nem igazán kapkodnak két kézzel a képzett szakemberekért (és a cégek többsége amúgy is inkább az életben maradásért küzd egy jó ideje).

Szóval úgy gondoltam csinálok egy másoddiplomát és némi töprengés után két szakirány maradt:

A biomérnöki és a vegyészmérnöki.

Előbbi azért mert érdekel a biotechnológia, utóbbi pedig azért, mert, tudtommal, a minőségirányítással kombinálva meglehetősen piacképes.

Ti melyiket javasolnátok?


2011. dec. 15. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Biotechnológiát is lehet kombinálni minőségmenedzmenttel.

Attól függ hogy miben vagy jó.

Én vegyészmérnökire járok, ha gondolod szívesen válaszolok pár kérdésre.

2011. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tanárok hozzáállása, laborok, gyakorlatok menete, illetve jegyzőkönyvek érdekelnének.


Ui.:

Jól halottam, hogy a vegyész és a bio közös tantárgyakkal fut az első évben?

2011. dec. 15. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsőben szinte teljesen, és utána is vannak közös tárgyaik, közös tanáraik.

A tanárok hozzáállása, hangulata változó, és személyfüggő. Vannak kifejezetten jóindulatúak is, de van olyan is, aki szigorúan tartja magát ahhoz, hogy minimum 80% bukjon.

Jegyzőkönyvek mindkettőben vannak nagyon nehéz, több órásaik is, és potyák, csapatosak is.

Laborok szerencsére elég nagy számmal vannak, a egy része ezeknek is közös,

2011. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

aztán a biósok elmennek sejtbiosz, meg egyéb bioszos tárgyak irányába, nekeünk volt műanyagos laborunk, fizikai kémia, nekik mikroszkópos.


Igazából mindkettő piacképes, legalábbis remélem, és mindkettővel sokfele mehetsz, minőséggel meg élelmiszer és gyógyszeripar tuti.

kérdés hogy gyógyszermolekulákat, vagy enzimeket szeretnél rajzolgatni :)


A tanárok meg hasonlóan változóak mindkét irányban, van kedves, és van gonosz.

2011. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És magyarázni jól tudnak?
2011. dec. 15. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez is olyan, amire nem lehet rendesen válaszolni :)

Van 1-2 nagyon-nagyon jó, de van akinek az előadására kb 10% jár be. Ezik mindkét irányban van. Most pl egy közös tárgyunknak van pocsék előadója. Vegyészmérnökin tudom hogy van 1-2 zseniális, de sztem bióson is.

2011. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Valaki más is esetleg?

2011. dec. 15. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!