Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdasági egyetemre érdemes...

Közgazdasági egyetemre érdemes laptopot venni, vagy elég a PC otthon?

Figyelt kérdés
Corvinusokat kérdezem főleg, pénzügyön mennyire szükséges egy laptop/netbook? Pc-t vegyek inkább (újabbat) vagy laptopot, melyiknek lenne több értelme az egyetem szempontjából?
2011. dec. 17. 14:52
 1/4 anonim válasza:

Alapvetően ajánlott (inkább hasznos ha van géped). Anélkül is meg lehet lenni. Bár én gazdaságinformatikára járok, nekem szükségesebb egy laptop szerintem.

Nem rossz ha néha elő tudod kapni és dolgozni/játszani tudsz rajta. Ettől függetlenül sok gép van az egyetemen (könyvtár, sóház, főépület), amihez oda tudsz ülni, többé.-kevésbé van is hely.

Mérlegelni kell, hogy megéri-e cipelni...

Laptop vs. PC: inkább ajánlom a laptopot szállíthatóság szempontjából (bármikor fölkaphatod, dolgozhatsz az elkezdett munkádon máshol is) az egyetemre. teljesítményben már egyre kevesebb az eltérés köztük.

2011. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És kb. hányan hordanak laptopot? Mi a jellemzőbb/praktikusabb notebook vagy nagyobb netbook esetleg? Van amikor megkívánja a helyzet a hordozható gépet és jobb bevinni?
2011. dec. 19. 00:56
 3/4 anonim válasza:

Nap mint nap szerintem kevesen hordják magukkal a gépüket. Használhatóság szempontjából javaslom a notebookot a netbook helyett, mert ha pénzügyi adatokat, ábrákat kell olvasgatnod, elemezned, a kis képernyő megnehezíti majd a dolgodat.

Szóval egy laptop mindenképpen előny, mobil, sok helyen dolgozhatsz vele. De vannak hátrányai is természetesen: esetleg nehéz, ha bulizol, akkor nem viheted magaddal, illetve az anyagi vonzat.

2011. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki aki behordja egyetemre, szakkollégiumba?
2012. jan. 14. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!