Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon egyre több az olyan fiatal, aki a matematika korrepetáláson akarja megérteni, begyakorolni és meg is tanulni ezt a tudományt? Otthon a sutba vágja az ilyen fajta jegyzeteit.

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert nem érti meg a diák ha otthon ül felette órákat. Ez nem olyan tantárgy amit szerintem simán be lehet magolni, hogy ezt így kell csinálni azt meg úgy, mert ezzel nem ér semmit, mivel, hogy a dolgok egymásra épülnek. Na meg manapság amilyen rossz az oktatás a legtöbb suliban, nem is csodálkozok...
2011. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magán matek tanár vagyok. Hozzám azért jönnek diákok, mert órán nem értik meg, ha óra közben/végén kérdeznek, a tanár csak annyit válaszol, hogy: "Miért nem figyeltél órán?" Aztán otthon ülnek felette órákat, nem értik (van hogy kimarad a feladat vége, elírnak egy végeredményt) és elmegy a kedvük egy életre.
2011. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mert a szüleik egy tudatlan tuskók és nem magyarázzák el a gyereknek a feladat megoldását.

Mit vársz? Az elmúlt pár generáció egy életképtelen valami, de szaporodni azt tud....Tanulni, gondolkodni nem!

2011. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is magántanárhoz jártam a gimnázium alatt, hogy segítsen matekozni.

Sajnos alapból nem vagyok reál beállítottságú, borzasztó nehezen ment minden reál tárgy. A matek főleg. Ráadásul a tanárunk, mivel imádta a tárgyát, és a legtöbbnek jól is ment, csak adta és adta a feladatokat, gyorsan megcsinálták, én meg ültem mint a sül hal. Akinek gyengén megy a matek annak képtelenség megérteni ennyi idő alatt egy példát. Én ezért jártam különtanárhoz. Ott nyugodtan elmagyarázta a dolgot, nem volt kínos hülyeséget kérdeznem vagy nyolcszor megismételni a feladatot hogy biztosan értsem. :)

2011. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan is, aki tnyleg nem érti meg órán, magától meg nem jön rá, kell a segítség.


De sok olyan van, aki azt hiszi, hogy a magántanár helyettesíti a tanulást. Azt hiszi, hogy ha eljár, akkor már tudja is...

És nem csak a matekkal van így.


Volt pár osztálytársam, aki egész biosz fakton csak vihorászott meg szenvedett, aztán fizették a tízezreket a magántanárnak. Azt hitték, hogy ennyivel el van intézve a jó érettségi.

Én nem jártam tanároz, hanem otthon foglalkoztam vele, és meglepő módon engem vettek fel egyetemre...

2011. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik, hogy menő hülyének lenni matekból, ezért nem figyelnek órán, inkább cseverésznek, röhögnek az egyes témazárókon, majd félév, év végén észbe kapnak, hogy hoppá, csak nem kéne megbukni, és azt hiszik, hogy majd a magántanár megoldja a problémákat. Nem azt mondom, hogy baj néha röhögni meg beszélgetni az órán, én is csináltam, de én így is színötös voltam matekból. Az irodalom nehezebben ment, azon figyeltem. Csak egy kis józan ész kéne, és nem kellene a szülőknek súlyos tízezreket kidobni magántanárra.
2011. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!