Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj-s tanfolyamok érnek...

Okj-s tanfolyamok érnek valamit? Pl. pénzügyi ügyintéző?

Figyelt kérdés

egyesek szerint az OKj-s képzések semmit sem érnek

nem lehet vele elhelyezkedni


2011. dec. 17. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Érettségi, és utána tovább kell menni egy alapképzésre! Nekem egy ismerősöm mondta nekem (két okj-s képzést is elvégzett 2*2 év=4 év), hogy sokkal jobban járt volna, ha elmegy óvónőnek. Mindig is az akart lenni, imádja a gyerekeket, de túl hosszúnak találta azt a három évet (?)amit még ki kellett volna bírnia az iskola padban, megjegyzem felvették volna (nem olyan magas mindenhol a ponthatár)

Szóval elvégzett egy két éves okj-s tanfolyamot, azzal nem ment semmire, utána pedig még egyet. Most ott tart, hogy tanult érettségi után négy évet (többet, mintha elment volna továbbtanulni) és igazi szakmája sincs, nincs is megbecsülve, és sajnos már esélye sincs, hogy elvégezze a főiskolát.

22éves már régen óvónéni lehetne, már a nyelvvizsgát is megcsinálta volna (esetleg a diploma után), és már régen a kezében lenne a papír.

Egész nap melegben lehetne, gyerekekkel lenne, megbecsülnék, és boldog lenne hisz azt csinálja amit szeretne...

Szerintem nem minden okj-s tanfolyam térül meg. Nagyon alaposan nézz utána annak amit választasz. Ebből a pénzügyi ügyintézőből pedig szerintem már van egy pár, de lehet hülyeséget mondok.

Szerintem gondold át, hogy hogyan szeretnél élni mondjuk öt év múlva. Mit érhetsz el ezzel, és az jó lesz e neked. A döntés a tied, bár én szívem szerint azt tanácsolnám, hogy tanulj tovább.

2011. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem óvónőként nehezebb elhelyezkedni mint egykét OKJ-val. OKJ-k között is van nagyon jó és semmitérő képzés is, de mindenképp olyat keress amit azért bírnál egy életen át csinálni..
2012. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!