Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE BTK anglisztikán ugye...

ELTE BTK anglisztikán ugye választani kell specializáció és minor közül. Ha német minorom van, de én nem is akarok tanári mesterre menni, akkor azt az 50 kreditet nem németes tárgyakkal is helyettesíthetem?

Figyelt kérdés
Szóval 120 kredit az angol, 50 a spec vagy minor és 10 a szabadon választható (ami nekem pedagógia-pszichológiás). És ezt az 50-et megcsinálhatom -e úgy, hogy mondjuk 35 kredit németes tárgy, 15 pedig bármi más.
2011. dec. 20. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Az abszolutórium feltétele ugyanis az, hogy a tantervi hálódban szereplő tanegységeket teljesíted. Ha te a német minort választottad, akkor el kell végezned az összes, abban a hálóban szereplő 50 kreditnyi tanegységet.

De menj be a TO-ra és kérdezz rá pontosan, mert megjárhatod, ha ilyen-olyan félinformációk alapján teljesítesz tárgyakat, aztán meg nem lesz abszolutóriumod.

2011. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alapszak mellé egy minort vagy spect mindenképpen teljesíteni kell. A pszichológiai tárgyak viszont a tanári MA-t készítik elő.
2011. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Megkérdezem akkor :/

Azt tudom,hogy tanári MA-ra kellenek:)csak amúgy is érdekelnek ezek a tárgyak:) köszi!

2011. dec. 24. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!