Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire használható az integrálás...

Mire használható az integrálás és a deriválás?

Figyelt kérdés
Az elméletét már nagyjából megtanultam, csak nem vagyok még teljesen tisztában, hogy gyakorlatban mire használható. Ha tudtok, küldjenek linket, ahol találok hozzájuk egyszerűbb feladatokat is.
2009. máj. 19. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy függvényt egyszer deriválsz, akkor megkapod a kérdéses pontban a meredekségét, illetve ahol ez az első derivált 0, ott a függvénynek szélsőértéke van. A második derivált meg a görbületet adja meg. A deriválást nagyon sok ehlyen lehet használni a mérnöki gyakorlatban, például ha van egy hatásfokfüggvényed, akkor meg tudod találni hol a legjobb a hatásfok. Vagy ha van egy harmadfokú egyenleted, és nem tudod fejből a megoldóképletet, akkor a Newton-féle érintőmódszerrel megoldhatod, ami szintén a deriválásra épül. Kb 1000 példa van rá, vagy inkább végtelen sok :)

Integrálás - ezzel a függvény alatti területet tudjuk megkapni. Ez a terület sokszor arányos például a végzett munkával, megtett úttal, stb. Feladata válogatja. Alapszinten területszámításra lehet használni.


Példákat találsz a neten, google a barátod.

2009. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. máj. 19. 13:37
 3/11 anonim válasza:
56%
Az integrálást területszámitásra (úgy emlékszem). Igazából a hétköznapi életben semmi jelentősége, max ha mérnők leszel vagy matektanár :) Akkor meg úgyis megtanulod. Bár nem a legkönnyebb :(
2009. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
jajjj nekem is kellett,gyak matek vizsgára pedig turizmusos vagyok:Sazthittem meghalok,de am máig nemtudom,hogy van,vmi egyszerűbb feladatból hozam össze a 2est,még oda is írta a tanár h tanuljak meg deriválni,hát azóta sem megyXD
2009. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Deriválni nagyon egyszerű, az integrálás meg sokszor az esélytelen kategória :D
2009. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
erre mondta azt a középiskolai matektanárunk hogy deriválni még egy ló is tudna, ám az integrálás már sokkal bonyolultabb :)
2009. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
integrálást közgazdasági számításoknál is használják, és mérnöki számításoknál is. Én mérnökként hőkezelési számításoknál használtam.
2009. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
most írtam zh-t a többváltozós integrálásból meg deriválásból :S na az már sokkal viccesebb... ilyeneket lehet vele h ilyen nagyon béna testek térfogatát kiszámolni, amit amúgy nem tudnál, valségszámításnál is használják. meg vannak ilyen cuki 3d-s függvények amik felül hullámoznak meg minden :D na ahhoz tudsz vele érintősíkot húzni ilyesmi. az egyváltozósnál meg az, amit fenn leírtak. sok szöveges feladat oldható meg vele. és a deriválásnak (diffegyenleteknek) legnagyobb szerepe a fizikában van.
2009. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
pontosítanék, a diffegyenleteknek a mérnöki élet 99%-ában nagy szerepük van, nem csak fizikában, hanem mindenben! Műszaki egyetemen már a 2. év elején befigyelnek, de 2 év végére gyakorlatilag már elárasztják az embereket a diffegyenletek. Mindenhol hasznláhatóak..
2009. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor azért nem vágom még a diff egyenleteket :D mert csak 1. félév végén járok... de a fizika II.ben már lesz :(
2009. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!