Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed és mit hallott...

Mi a véleményed és mit hallottál ezekről a szakokról?

Figyelt kérdés

Ezeket a szakokat szeretném megjelölni majd és kíváncsi vagyok a véleményeitekre.:)


1. BGF - nemzetközi gazdálkodás, mert érdekel

2. Főiskolát még nem választottam - Nemzetközi tanulmányok

2. NYME - szlavisztika-orosz szakirány, ezt csak végső esetben, azért mert tetszik az orosz nyelv és utána tolmácsként megpróbálnék elhelyezkedni.


2009. máj. 20. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemzetközi tanulmányok szakon végeztem. Nagyon nehéz nyilatkozni róla, mert ez minden egyes helyen nagyon mást takar. Egyébként egy mixre számíts: gazdasági, jogi, politikai, társadalomtudományi fő részekből áll.

Most gazdasági szakra járok. Az teljesen más jellegű. Engem meglepett, mert sokkal nehezebbre számítottam.

A tolmács sem rossz, csak nehéz bekerülni tolmácsképzőbe. Jó nyelvet választottál, mert lesz rá igény.

2009. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha erdekel a nemzetkozi gazd., akkor mindenkepp jo valasztas, es kulon jo, hogy a BGF-en, mert nagyon gyakorlatias kepzest nyujt.


Nemzetkozi tanulmanyokat csak es kizarolag a Corvinuson (BCE) tanulj, ennek a szaknak csak ott van ertelme, ha van egyaltalan.


Az orosz nagyon jo, tolmacskepzesre nem nehez bekerulni, mivel mesterkepzes kereteben minden nagyobb bolcseszkar indit ilyet, ezzel a nyelvvel tuti el tudsz majd helyezkedni, es jol is kereshetsz.


En 1,3,2 - ilyen sorrendben adnam be a jelentkezesemet.

2009. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nemzetközi gazdálkodás:

nagyon népszerű szak,de egyben állítólag az egyik legnehezebb bekerülés szempontjából,én is gondolkoztam rajta,de én nagyon humán beállítottságú vagyok,ezért nekem ez vszeg csak gondot okozna...pedig biztos jó el lehet vele helyezkedni..kicsit fájt is érte a szívem


2.orosz:kevesen beszélik mostanában,tuti van rá kereslet.ha van hozzá érzéked nem jöhetsz ki rosszul a dologból.a tolmács-lét viszont elég stresszes de ha tényleg szereted ez nem baj.


3.nemzetközi tanulmányok:tényleg csak Corvinuson érdemes(állítólag)és nem árt ha vannak hozzá kapcsolataid...vagy majd kialakítasz...de érdekes szak lehet.jah és nyelvből erősnek kell lenned...

az én sorrendem:

1.nemz.gazd..

2.orosz

3.nemz.tanulmányok

2009. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, valószínűleg ötvözni fogom a kettőt.:D


Nemzetközi gazdálkodás mellé mondjuk középszinten megtanulok oroszul /ugye a diploma kéri a nyelvbizsgát/, aztán ha nem jön össze a gazdálkodással semmi akkor pedig keményen ráállok az oroszra.

2009. máj. 20. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem jó döntést hoztál:)egyébként se árt több lábon állni..:)utolsó válaszoló
2009. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2009. máj. 20. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!