Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ceruza:Melyik a legvékonyabb...

Ceruza:Melyik a legvékonyabb grafitceruza? Mit kell tudni a ceruzákról általánosságban?

Figyelt kérdés

Újabban hobbiszerűen elkezdtem rajzolni.Mindenki szerint nagyon jól megy,még anyukám is azt mondta,hogy amilyen rosszul rajzoltam kiskoromban,most olyan jól tudok.Ugyanakkor gondjaim támadtak a ceruzákkal már egy ideje.Kétféle grafitom van,egy HB= 2 1/2 és egy nem tudom milyen,de vékonyabb.


Nagyon vékony ceruzákat szeretnék vásárolni,és emellett szeretnék művelődni a ceruzák terén,azaz mit kell tudni ezekről a HB-ről,meg milyen fajta ceruza van még a HB-n kívül?Mit lehet tudni ezekről a fajtákról?


Kérem mindenki írja le,amit tud!Nem baj,ha nem pontos!


2011. dec. 29. 19:28
 1/7 A kérdező kommentje:

(A wikipédia nem volt elég.)


Személyes tapasztalatok is érdekelnek.

2011. dec. 29. 19:35
 2/7 anonim ***** válasza:

a HB a keménységét jelenti

rajzolni általában puhábbal szoktak

4- 5 -6 B-ssel

2011. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

van H-s HB-s és B-s a (B nagyon puha a hobbi rajzhoz .

pl nekem van 8B-s és nem tudok vele olyat rajzolni amit én szeretnék mert az már a nagyon profi rajzolóknak van .

Ajánlom figyelmedbe a 2B-s ceruzát :)

2011. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak az első válaszoló válaszát láttam még csak,mielőtt elmentem volna ceruzavásárlásra,de szerencsére vettem 2B-s ceruzát :) Meg vettem még egy 1=2 B-t (ez nem tudom mit jelent),egy 8B-t,és egy 6B-t.Én puha ceruzát az árnyékolás miatt akartam,vastag 8B-t meg a végső körvonalak erősítésére.Egyébként van egy HB= 2 1/2-em is.


Árnyékolásra van neked Eszti,vagy valaki másnak ajánlata,hogy milyen ceruzával lenne jó?Mert amiket most vettem még nem próbáltam ki az árnyékolásban,de a vásárlás előtti ceruzáimmal csak akkor tudtam jól árnyékolni,ha már tompa hegye volt.

2011. dec. 31. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A legkeményebb a 8H-s, (a H-sok a kemény hegyű ceruzák), a legpuhább a 8B-s (a b-sek a puha hegyű ceruzák).


Aztán van akvarellceruza (ez olyan, hogy rajzolsz vele a lapra, és vízzel rámész, akkor vízfesték jellegű lesz a kapott kép), szénceruza (ebből van Light, Medium, Dark).

2012. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van 9B-s is, de az szite szétporlik ahogy hozzáér a papírhoz olyan puha.
2012. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10H-s a legkeményebb (leghalványabb) és a 12B-s a legpuhább (legsötétebb) ezek között található a Hb-s ceruza és az F-es ceruza. Amúgy a 2 1/2 az F-es ceruza lenne nekem is az van a HB-s ceruzámon de utána néztem.
2014. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!