Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Most vagyok más negyedik éve első éves, sosem tudom magam rávenni arra, hogy mikorra vizsga lenne felkészüljek rendesen, holott az egyetemig mindig kiemelkedő eredményeim voltak, több országos versenyen is helyezett voltam, ráadásul egyetem alatt volt lehetőség kutatásba is bekapcsolódni, konferencián is voltam már előadó, szaknyelvi cikkeket is sokat olvastam.
2011. dec. 29. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Negyedik éve első éves? Ezt hogy sikerült összehozni? Nem kreditrendszer van?
2011. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a kritikus elsőéves tárgyakat nem tudom teljesíteni, lehet akárhány kreditem, de attól még elsőévesnek számítok.
2011. dec. 29. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért is volt jó az a kreditrendszer, amiben én végeztem. Egy tárgyat maximum kétszer lehetett felvenni, a tanulmányaid során egy tárgyat lehetett harmadszor is felvenni dékáni engedéllyel. Ez elég motiváció volt a tanulásra, hiszen hamar az egyetemen kívül találta magát az ember.


Amúgy én anno úgy motiváltam magam, hogy mindig beállítottam álmaim kocsiját háttérnek a gépemen és mindig azt mondogattam magamban, hogy ha mérnök leszek, akkor ilyen kocsim is lehet. Persze azóta végeztem és már nem vágyok olyan kocsikra, igaz a mostanira sem panaszkodhatok :)

2011. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A szakomról a nemtanulás miatt már kiraktak, csak mindig újra felvételiztem.


A háttérkép mint motiváció nem is tűnik rossz ötletnek:)

2011. dec. 29. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy motiváció:

Figyelj ne legyél már ennyire szánalmas, hogy nem vagy képes levizsgázni, amikor több százezer másik szerencsétlen meg tudja tenni!!!!Mégis mit akarsz tenni, még tíz évig bulizni piálni, meg lógni, aztán meg végre nem felvételizni újra, és felélni a szüleid pénzét úgy, hogy még annyit se csinálsz mint addig??? Mi akarsz te lenni? Kukás? Ha igen akkor sok sikert, de akkor hagyd abba az egyetemet, mert semmi értelme, hogy koptasd a padot és gondolom a szüleid pénzéből élj, kiszorítsd azokat, akik tényleg tanulni akarnak és nem csk linkeskedni, komolyan fel se merült benned, hogy más mit meg nem tenne azért a helyért amit te csak elszúrsz. Mindent a feneked alá tolnak, kutatásba is belekapcsolódhattál, és nem használod ki? Tanulj, tanulj, tanulj! Járd ki az egyetemet. Találsz egy szakmát, alapíthatsz családot, csinálhatsz amit akarsz nem fogsz ennyi embertől függni. De most más életét is tönkreteszed gondolj már bele!!!!!


Ezen gondolkodj el.

2011. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszba ne köss bele, tényleg fogalmam sincs semmiről, csak gondoltam hátha segít. De attól még lehet benne igazság.


Komolyan: Mi akarsz lenni?

Nyomtass ki egy abban a szakmában, vagy azon a téren híres, vagy jól menő ember képét, és ragaszd ki oda, ahol sokat látod. Ráírhatod esetleg, hogy tanulj, vagy ilyesmi.

Ez majd emlékeztet az álmaidra, és lesz erőd tanulni.(Talán)

2011. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Brian Tracy - Tanulási módszerek - googlizz rá!

Amuúgy mit tanulsz?

2012. jan. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!