Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy teljesen kezdő egyetemistá...

Egy teljesen kezdő egyetemistának mennyibe fog fájni a kezdés?

Figyelt kérdés
Csak nagy vonalban, vhogy kéne spórolni....
2009. máj. 21. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha államilag támogatott vagy,akkor nem sokba.Könyveket én pl.mindent meg tudok szerezni könyvtárban.Ha koleszos leszel,akkor persze azt fizetni kell,meg kajára.Ha albérletben gondolkozol,akkor beszéljétek meg többen,osszátok el a kiadást.
2009. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én most végzem 2. évem, és eddig könyvre... hmm, hadogndolkozzam.. ja igen, 0Ft-ot költöttem :) CSodálatos dolog a könyvtár :P Továbbiakban egyetértek az előttem szólóval.
2009. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
O Ft könyvre? Van ahol kötelező megvenni, például nálunk.
2009. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A jegyzetek nagy része a neten is fent van, a gép előtt is lehet tanulni, lehet antikváriumban venni és utána újra eladni.

Azért én egy laptopot ajánlanék, sokszor sokkal egyszerűbb bent tanulni, írni a többiekkel.

2009. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az attól nagyon függ, hogy hová fogsz járni és milyen szakra. Nálunk volt az egyetemen jegyzettámogatás, így ténylegesen a könyvekre félévente kb. 3000 Ft-ot költöttünk államisként meg sokat jártunk a könyvtárba illetve fénymásoltuk, amit csak lehetett, de az is benne volt félévente pár ezerbe. Meg az sem mindegy, hogy bejárós leszel-e vagy kolis, esetleg albérletbe mész.
2009. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kolesz, védőnői szak
2009. máj. 21. 17:04
 7/9 A kérdező kommentje:

és állami

Köszi

2009. máj. 21. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Védőnői szakon lesz pár könyv, amit meg kell venni, és sajnos nem a legolcsóbb kategóriából, a tételes listát úgyis kiadják. Kolesz kb. 8-15 000 forint, várostl és kollégiumtól függően. Kaja: havi 15 000, és akkor májkrémes kenyér-szinten élsz. tazás haza: egyéni igényektől függ, sajnos az egyetemistáknak már nem jár 90%-os mérséklés a vonaton, illetve a buszon.

Egyéb díjak: számítógép-használati díj, leckekönyv díja, egyszeri beiratkozási díj, könyvtárbővítési hozzájárulás lehetséges (mindegyik egy-két ezres), de ilyen nem mindenhol van. Figyelj a határidőkre, mert a késedelmi díjakból él az egyetem (leckekönyv-leadás, ilyen -olyan nyomtatványok leadása). Fénymásolás: olyan könyvek, jegyzetek, amiknek korlátozott a száma a könyvtárban, illetve e-tananyagok nyomtatása is elég húzós...

Összességében ha állami képzésen havi 50 000 forintot tudsz szerezni havonta, akkor már jó vagy, és mindenre futja.

2009. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utóbbi években annyira felemelték az árakat, hogy tényleg nehéz 20 ezer alatt kijönni a kajával havonta. A koli díjak mindenütt mások, de ált. 8-16 ezer között mozognak. Nekem szerencsére fedezte az ösztöndíj teljes összegben.
2009. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!