Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogilag lépni fog...

Szerintetek jogilag lépni fog az oktatási hivatal, ha a tavalyi 9000 forint oktatási díjamat, amit akkor nem fizettem be-meggondoltam magam a fősulival kapcsolatban-most se fizetem be?

Figyelt kérdés
Kiküldtek egy levelet-már másodszor vagy harmadszor-, hogy fizessem be a díjat, csekket is küldtek, de most komolyabbnak tűntek valamivel. Szerintetek fpglalkozzak vele?
2011. dec. 31. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem iratkoztál be a főiskolára?

Nem lehetne a tudtukra adni ezt, hogy nem mentél el beiratkozni, és ezért tekintsenek el a felvételi díjtól?


Egyébként úgy tudtam, hogy aki nem fizeti be a díjat, annak a felvételi jelentkezése automatikusan semmisnek minősül, nem értem, hogy most miért akarják ezt behajtani rajtad.

2011. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt most én nem egészen értem. Ha nem fizettél díjat felvételinél, akkor elúszott a jelentkezés. Ez automatikusan így van. Én sem fizettem, mert utolsó pillanatban meggondoltam magam, de semmilyen adatot, még a jelentkezést sem töröltem. Kaptam egy értesítő emailt, (február 15 előtt), hogy fizessem be blablabla, de nem tettem, nem történt semmi. Törölték a jelentkezésem.
2011. dec. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontosan nem emlékszem a dátumokra, de a jelentkezési díjról kiküldött csekket annak idején egyszerűen nem fizettem, figyelmen kívül hagytam. Írok nekik egy jól megfogalmazott levelet, a felvételitől való elállásra hivatkozva.
2011. dec. 31. 11:55
 4/4 anonim válasza:

A kérdés engem is érint...én sem szeretném, hogy 2 kattintás miatt 9000 ft-al lehúzzanak... az ár/érték arány szerintem nincs igazán összhangban, inkább a pénzéhség van a dolog mögött. Nekem is küldtek levelet. A kérdés az, hogy jogi eljárást kezdeményezhetnek-e 9000 ft miatt vagy van valami értékhatár,(mondjuk 10.000 ) és a levél csak pusztán fenyegetőzés?

Az egyébként szerintem lényegtelen, hogy felvettek e vagy sem...meggondoltad e magad vagy sem...a díj egyszerűen csak a jelentkezés díja... A kérdés, hogy belekezd e ennyi pénzért valami jogi procedúrába az oktatási hivatal, ha eddig sem tette.... Nincs kedvem a semmiért 9000-et "bedobni a gépbe"...

2012. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!