Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lenne? Mennyit...

Szerintetek jó lenne? Mennyit ill. mit kéne tanulnom hozzá? Megéri? Pszichológus szeretnék lenni

Figyelt kérdés

Igaz,még csak 16 éves vagyok de már több éve érdekel ez a téma.Szeretek "lélekdoki" lenni,szivesen meghallgatom a barátaimat,ill.próbálok megoldást találni a problémáikra.:)

Kérdéseim:Megéri,hogy pszichológus legyek?Jól keresnek? Mit kell ahhoz elvégezni,és mit kell jobban tanulnom hozzá?

Kérlek írjátok le tapasztalataitokat és azt,hogy mit gondoltok erről az állásról.

köszönöm.:)

ja és még egy kédés:pszichológus vagy pszichiáter a jobb?



2012. jan. 1. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Megéri,ha szívvel lélekkel tudnád csinálni és ez minden vágyad.Eleinte nem igazán keresnek jól,a bérezés azonban attól is függ,hogy hol dolgoznak,mi a szakképzettségük (az 5 év elvégzése után következik),illetve milyen módszerspecifikus képzéseknek vannak birtokában (szintén az 5 év után végezhető el).Első körben egy pszichológia BA-t (alapképzés) kell elvégezned,majd mesterképzést (MA),ekkor leszel pszichológus.Ezzel már lehet dolgozni ha szerencsés vagy.Erre épülnek a további képzések.A következő tárgyak közül kell kettőt választanod a felvételihez: matek,magyar,töri,biológia,egy idegen nyelv.Én nagyon erősen ajánlanám neked,hogy feküdj rá a bioszra,ha nem is az lesz a választott tárgyad mert annyira nem megy,akkor is szokd a gondolatot,hogy lesz belőle bőven az egyetemen.


A tapasztalatom az,hogy érdemes gyakorlati tapasztalatot szerezni az egyetemi évek alatt,akár gyakornoki vagy önkéntes munkával,fizetség nélkül.Nem csak számodra lesz hasznos,hanem a munkavállalók is szívesebben látnak olyat,aki nem teljesen kezdő.Emellett a legjobban a gyakorlatban láthatod az egészet,és ha időközben rájönnél,hogy mégsem neked való,jobb,ha kiderül már az egyetemi évek alatt,nem a diploma megszerzése után.


Nehéz összehasonlítani a két említett szakmát,számomra nyilván a pszichológus 'jobb',esetleg kifejtenéd,hogy mi a kérdés lényege?Melyik érdekel engem jobban,vagy melyik keres többet,vagy melyik jobb ember?


pszichológus hallgató

2012. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a kerdesem lenyege,hogy melyik erdekesebb,valamint melyik az, amelyikben tobbet tudok segiteni AZ emberek problemain . sokat olvastam errol a ket szakmarol es arr-a jutottam,hogy a pszichologus jobban tetszik nekem.

valaszodat mindenesetre koszonom,nagyon sokat segitettel.

es ne haragudj,hogy ekezetek nelkul irok,csak sajnos nem a sajat szamitogepenel vagyok es it nincsenek ekezetek.

2012. jan. 6. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő érdekes és mindkettővel tudsz segíteni az embereken,csak máshogy.Mások az alapelvek,módszerek stb.Ha a legelején kezdjük,az egyik orvos,a másik bölcsész.

Az első voltam.

2012. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!