Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtalálni az...

Hogyan tudnám megtalálni az életem célját?

Figyelt kérdés

Most állok felvételi előtt, és azon gondolkozom mostanában hogy érdekel-e engem igazán az amire tovább akarok menni tanulni. Valamennyire érdekel, de nem vagyok benne biztos hogy eléggé.

Azt nem akarom hogy olyat tanuljak, vagy olyan munkám legyen amit nem szeretek, nem élvezem.


Hogyan találhatok rá arra amit tényleg érdemes tanulnom?

Légyszíves segítsetek!


2012. jan. 1. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj olyan emberek közé, akiknek van céljuk, vagy szintén keresik azt.
2012. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy mondás: "jó pap holtig tanul". Ha nem tudod eldönteni, akkor egyelőre vágj bele ebbe, az, hogy miről lesz egyszer papírod még nem ejt foglyul a szakma bűzös mocsarában (na ez most költői lett), tanulhatsz mást is. Ha ez valamennyire érdekel, akkor lehet, hogy jó háttértudás lesz ahhoz, ami valóban az életed célja, és akkor már megérte. :)

Sok sikert!

2012. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen az a tervem amit írtál, de én mégis jobban örülnék valami konkrét megoldásnak.

Az időt nem lehet visszakapni, márpedig 3-4 év nem kis idő...

2012. jan. 2. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem, de sajnos konkrét megoldást itt nemigen adhatunk, már csak azért sem, mert nem írtad le milyen téren érdeklődsz.

De nem is lehet mindent előre tudni. A tapasztalat a legjobb tanítómester. És ha tapasztalatokat szerzel, akkor az a pár év sem elvesztegetett idő - függetlenül attól, hogy ezen a téren fogsz-e dolgozni, vagy sem.


Mellesleg most tanulásról és munkáról beszélünk - az életed célja meg gondolom nem csak ebből áll.

2012. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!