Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszertári asszisztens és...

Gyógyszertári asszisztens és egyéb tanfolyamok?

Figyelt kérdés

Jelenleg fősulira járok, de most halasztani akarok, nem tudom mennyire az én világom a közgazdász szak. Miután ez a 3 féléven, így otthagyni végleg nem akarom. Gondolkoztam elmegyek valami tanfolyamra, de nem tudom mit is szeretnék csinálni. Ez a gyógyszertári valamilyen szinten vonz, de nem ismerem, mit is tanul, aki ennek tanul.

Ehhez hasonló szakok még érdekelnének, semmiképp nem főiskolai, hanem ilyen OKJ-sek.


2012. jan. 2. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Hehe gyógyszertári asszisztensnek tanulok :D

2 éves képzéséről van szó, de ezzel csak egy sima asszisztens leszel érdemes elvégezni a ráépülő szakasszisztensit.

Kb 20 óránk van egy héten keddtől csütörtökig, a hétfőt megkaptuk "önálló felkészülés napjának". Egyébként erre szükség is van, mert elég sok házi dogát iratnak velünk.

Tanulunk orvosi latint, kémiát, anatómiát, mikrobiológiát, fertőtlenítést, elsősegélyt, pszichológiát, pedagógiát, jogot, gyógyszertechnológiát , kommunikációt. Ebből van olyan, ami 2 féléves tárgy, van ami csak 9 hetes, és olyan is van, ami csak két hetente van.

Egy sima középiskolát képzelj el, van osztályfőnökünk és szinte napi rendszerességgel írunk dogákat. Van olyan tárgy, amiből minden órán írunk és nem ilyen kis féloldalas jegyzetekből.

Úgy tömören ennyit tudok róla mondani, bármi kérdésed van még szívesen válaszolok.

2012. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te hol tanulsz? Városi szinten értem? Mert amiket én találtam a környékemen (50km-es körzetemben), azok 12 hónaposak csak.
2012. jan. 2. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Pécsett. A 12 hónapos képzéseket pedig nem ajánlom. Bár lehet, hogy te szakasszisztensit néztél, az viszont a 2 éves képzésre egy ráépülés.

Ha pedig valóban sima gyógyszertári asszisztenseket képeznek 12 hónap alatt, hát semmiképpen se menj el egy ilyenre! Az biztos, hogy becsapás, nálunk csak a 2. év végig a gyakorlati képzésről szól. Na nehogy már, hogy az elméleti és gyakorlati részt 1 év alatt le tudják adni. Kicsit durva lenne.

2012. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Számomra is egy kicsit rövidnek tűnt. És az nem is nappali.

Ezt találtam én:

[link]


Akkor nézelődök másfelé. Még jó, hogy kiírtam ide. :)

2012. jan. 3. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!