Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki számít hátrányos helyzetűne...

Ki számít hátrányos helyzetűnek? (felvételi többletpont)

Figyelt kérdés

Nem tudom jó e a kategória. Tudom hogy páran el fognak érte ítélni, de már ott tartok, hogy nem érdekel, egy emelszintű éretségim és két nyelvvizsgám van, osztálytársamnak meg csupán egy emeltszintüje meg egy nyelvvizsgája, mégis több pontja lesz mint nekem...

Megtudnánk oldani hogy egyik szülőm papíron elköltözzön innen. Az hogy külön élnek a szülök már elég lenne a hátrányos helyzethez?


2012. jan. 3. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányos helyzet amikor szó szerint a putriból jössz. Különélő szülők nem számítanak annak.
2012. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És az ha én költözök el nagymamámhoz?
2012. jan. 3. 14:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A külön élő szülők nem jelentenek semmit!

A felvi.hu-n vagy a felvételi tájékoztatóban el tudod olvasni, mi jogosít fel többletpontokra.


Azt figyeld meg, hogy 480-as rendszerben így vannak a dolgok: 80 pluszpont, 400 pont pedig tanulmányi ügyekből jön.

Tehát lehet, hogy A és B ember maximalizálta a pluszpontjainak számát, de a tanulmányi pontjaik eltérőek.


Ha az osztálytársadnak több pontja van, nem lehet, hogy jobbak az évvégi eredményei és/vagy az érettségi eredményei?! Azért erre figyelj oda.

(Meg az sem mindegy, hogy az emelt szintű érettségi pluszpontját a választott szakon beszámítják-e.)

2012. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még csak most fogok érettségizni, az osztálytársam az osztály legjobb tanulója, nemis azzal van a gondom, hogy az eredményei jobbak lesznek, hanem hogy többletpontokat maximálja fele annyi erőfeszítéssel mint én, pedig ORVOSOK a szülei, egyáltalán nem a putriból jön, és mégis megtehet bármit, és még büszke is rá. Elegem van abból hogy pl azért fogok lemaradni az orvosiról, mert nekem 430 pontom lesz, neki meg a "hátrányos helyzete" miatt 440 és őt fogják felvenni...
2012. jan. 3. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Hátrányos helyzetű jelentkező: aki felvétel esetén a beiratkozás időpontjában huszonötödik életévét nem töltötte be, és középfokú tanulmányai során


akit családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett,

aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak,

aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult vagy

aki állami gondozott volt.

2012. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Legszivesebben ha tehetném visszavezetném a felvételit minden iskolába, ott legalább azt veszik fel aki tud is. (a protekción kívül persze...)
2012. jan. 3. 14:30
 7/11 anonim válasza:
30%

ha ellennének válva, akkor kaphatnál többletpontot, az h külön élnek az nem számít.

De azok is annak számítanak akik családipótlékot kapnak, meg akik gyremekvédelmi támogatást én ugy tudom.

2012. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ugy látszik bele kell törődnöm hogy az egyszerű ember nem tehet semmit.=(
2012. jan. 3. 14:31
 9/11 anonim válasza:
basszus k pontozott le? -.-" semmi rosszat nem írtam
2012. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
elvált szülőkre nem kapható pluszpont. (elég sok embernek elváltak a szülei.)
2012. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!