Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz eldönteni,...

Miért ilyen nehéz eldönteni, hogy minek tanuljunk tovább? Ki mit tanulna ha újrakezdhetné?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én eddig teljes mértékben meg vagyok elégedve a választott szakmámmal, bár még tanulok, már nagyon a végén járok, és dolgozom is benne, szóval látom, hogy mit lehet vele kezdeni és eddig minden jó :)

Viszont, ha visszamehetnék pár évet, úgy középiskola elejéig, akkor tuti több energiát fektetnék a nyelvtanulásba, mert azt manapság úgyse lehet megúszni, és nem most kellene vele szenvednem munka és szakdoga írás mellett, + jobb pozíciót és több fizut is kapnék, ha tényleg jól beszélnék legalább egy nyelvet.

Ja és nyomdamérnök vagyok/leszek.

2012. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nem addig kéne visszamennem, mikor megjelöltem az adott szakot, amit most tanulok, hanem úgy gimi elejére- általános végére. Ugyanis a természettudomány sosem érdekeltek különösebben, ezekből a tárgyakból a tanáraim sem voltak valami fantasztikusak, ráadásul a követelményrendszerük sem volt elég ösztönző ahhoz h normálisan megtanuljam az anyagot. No, mindegy, ha a mosatni fejemmel gondolkozhattam volna, ezekre mindenképp jobban ráfeküdtem volna, és igazából számtalan olyan szakot választhattam volna (pl. kémia- biológia kombóval), ami nemcsak, h jó szak, de van kereslet rá a munkaerőpiacon, és jól is fizetnek vele.

Most pedig már érdekelne pl. az élelmiszermérnök szak, de mivel szinte semmi alaptudásom nincs hozzá, így elég nehéz lenne...

2012. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még jöhetnek:)

Jelenleg pályaválasztás előtt állok, illetve lassan már 2 éve, ugyanis nem tudom eldönteni,hogy mit tanuljak. Szinte minden szakról hallottam már sok jót és rosszat is,hogy miért érdemes vagy éppen miért nem érdemes azt tanulni, ezért nem tudok dönteni:(

2012. jan. 3. 17:22
 4/17 anonim ***** válasza:

Logisztika sem rossz egyébként, azzal is elég sok helyre el lehet menni dolgozni.


Kérdező, te milyen szakmákon gondolkozol?

2012. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
utolsó: 2 éve anglisztikát jelöltem 1 éve meg turizmus-vendéglátást. Végül egyikre sem mentem el, mert mindkettővel bajom volt. Csak kínomban jelöltem meg ezeket, mert nem tudtam dönteni. Annyi biztos,hogy matematikából nem vagyok jó, a nyelvek az erősségem. Ez alapján elmennék egy romanisztika-spanyolra de állítólag akkor mehetek majd mekibe vagy burger kingbe dolgozni.
2012. jan. 3. 17:59
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha jól mennek a nyelvek, akkor fektess csak azokba energiát.

Ha megtanulsz egy nyelvet nagyon jól, lehetsz akár magántanár, óránként 2-3 ezerért, ha a tanítás nem áll annyira távol tőled.

Ha nekem lenne ekkora mázlim, hogy jó a nyelvérzékem, akkor tuti nem foglalkoznék más szakmával, max valami nagyon egyszerűt elvégeznék B tervként.

2012. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
igazad van, csak nem tudom,hogy megéri -e azért elmenni egy bölcsész szakra(ami sokak szerint semmit nem ér) mert jó a nyelvérzékem. Valamilyen főiskolát mindenképpen el kéne végezni, mert ez manapság már alap dolognak számít. Említetted,hogy B tervként elvégeznél egy szakot a nyelv mellett , mi lenne az?
2012. jan. 3. 18:05
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell ahhoz bölcsész szak, hogy nyelvet tanulj...

Nem tudom mit csinálnék B tervként, ezen gondolkoznom kell.

Mondjuk a logisztika tényleg jó lenne, okj-n nem is nehéz, és nyelvet is kell hozzá tudni, és olyan szakma lenne, amivel munkát is kapsz, ha a magántanárkodás valamiért nem jönne össze.

Én szerintem ezt választanám. Barátnőm is logisztikát tanult, ő sem szerette a matekot annyira, de elég simán kapott munkát és nem is rossz a fizuja sem.

2012. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De ha ennyire nem érdekel semmi, miért akarsz továbbtanulni? Keress vmi munkát...
2012. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
én nem mondtam,hogy nem érdekel semmi. Ami érdekel az a nyelvek. Továbbtanulni mindenképp szeretnék.
2012. jan. 3. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!