Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldön, (pl. Anglia,...

Külföldön, (pl. Anglia, Amerika. stb. ) tanítanak a magyarokról? Mi tanulunk különböző népekről/államokról/országokról, de ők is tanulnak rólunk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Az amerikaiak a nagy nemzeti öntudatukban a saját történelmükön kívül mást nem nagyon tanulnak. Az egyetemes történelmet elég címszavakban veszik csak. (egy barátom kint élt 14 éves koráig és itthon elég új volt neki az egyetemes történelem nagy része) Az angolok nem tudom, mit tanítanak.
2012. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én skótoktól hallottam, hogy tanulják Szent Istvánt, Mátyást és a 48-19-es forradalmat és szabadságharcot, és az Osztrák-Magyar Monarchiát is veszik az első vh-val kapcsolatban. Talán az angolok is tanulják.
2012. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az USA-ban csak akkor ha felveszed az európai történelem tárgyat középsuliban. Viszont még így is csak 1450-től tanulják (mily meglepő, közel Amerika felfedezése...). Magyarországról nem sok szó esik, csak a főbb eseményekről néhány szó. Már ha olyan a tanár és nem csak az USA-t hozza ki mindenből, ahogy a kinti barátnőmnél..

Ha érdekel itt egy angol link, keress rá Magyarországra h mit tanulnak rólunk: [link]

2012. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a 20. század fontosabb részeit, amiben szerepelünk, említésszinten tanulják, pl. 56 és a részvétel a 2. világháborúban
2012. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem...köszi mindenkinek!:)
2012. jan. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!