Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépből esélytelen lesz...

Szakközépből esélytelen lesz egyetemre jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem akarok túl sokat mondani,a lényeg,hogy annyira elrontottam az általánosban a tanulmányaimat,hogy csak szakközépbe vettek fel. (vendéglátós suliba) Viszont a késöbbiekben pszichológiát szeretnék tanulni.Általánosban 6 évig voltam kitűnő tanuló,utána elkallódtam,pedig a kisujjamból rázhattam volna ki mindent.Most mit tegyek? Ha jól sikerül az érettségi akkor felvesznek majd egyetemre? Előre is köszi! 15L
2012. jan. 4. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Fiatal vagy még, hajts rá nagyon a nyelvre mindenképp, csinálj nyelvvizsgát, ezen kívül az évvégi és félévi átlagaid sikerüljenek jól valamint az érettségid:) Akkor tutira felvesznek.
2012. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is szakközépből mentem egyetemre. A középiskola mellett jártam nyelvtanfolyamra csináltam egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgát. A lényeg, hogy tanulj (ha kell többet mint amit a tanárok feladnak) és sikerülni fog az érettségi.
2012. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Tanulj, legyél kitűnő, érettségizz jól, akkor felvesznek. És el is fogod tudni végezni.
2012. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
A szakközép nem "csak". Miért hiszed azt, hogy több embert vesznek fel gimiből, mint szakközépből?
2012. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 poiu ***** válasza:
Mint 20:44. Sőt, külvárosi szakközéből mentem egyetemre. Fontos, hogy tanulj angolul.
2012. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Az egyetemi felvételinél a kutyát nem fogja érdekelni, hogy szakközépbe jártál, csak és kizárólag a pontszámok fontosak. Az érettségi meg mindenhol érettségi. Mondjuk pszichológia szakra mindig is nagyon magas volt a ponthatár, úgyhogy jó lesz, ha nagyon nekifekszel majd az érettséginek, na meg beszerzel plusz pontot is (nyelvvizsga pl.).

De szerintem kár ezen ennyit stresszelni most még (természetesen tanulj minél jobban, de ezen felül), mert mire te érettségizni fogsz, még ezerszer változhat a felvételi rendszer.


Amúgy én se értem, hogy a szakközép az miért "csak". Épp úgy középiskola, mint a gimnázium, az ott szerzett érettségi is éppen annyit ér.

2012. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor gőzerővel tanulok! :) Kedves ma 20:48,azért mert a gimnáziumokban amikor voltam mindenhol kiemelték,hogy csak nem a tanulok 100%-a egyetemre/főiskolára megy az érettségi után. A környéken kettő,annyira elit gimnázium van,hogy ha bekerülsz csak nem belépőt biztosít bármely egyetemre.És azt akartam tudni,hogy jár-e esetleg hátránnyal (mivel az egyetemeken is túljelentkezés van) ha szakközépben érettségizek. Persze nagy örömmel hallom,hogy nem veszik figyelembe.
2012. jan. 4. 20:54
 8/11 anonim válasza:
85%
Az ilyen kijelentések csak a diákok csábítására vannak. Attól még, mert az XY gimibe jársz, még nem fogsz bejutni az egyetemre, csak ha megvannak a pontjaid. Sose nézik a gimidet, csak az eredményed. Az előttem szólók már leírták, hogy a jó év végi jegyek és a jó érettségi a fontos. A nyelvvizsga pluszpont, és az emelt érettségi is. Emelt már szinte mindenhová kell. Nézd meg, melyik tárgyak a felvételi tárgyai a pszichológiának, és arra hajts rá nagyon és csinálj emeltet, mert anélkül már szinte sehová se vesznek fel.
2012. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aha,értem.Köszi a választ! Azt hiszem a történelem mindenképp számít,abból jó vagyok.Szerencsére nyelvet is könnyen tanulok,jól is megy.
2012. jan. 4. 21:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj, na ez az, amit nem szabad elhinni. Olyan nincs, hogy a felvételinél számít, hogy mennyire neves gimnáziumból ment valaki, ez egy hülyeség, el kell felejteni. Még pár éve volt itt az oldalon egy elmeháborodott nő, aki ezt bizonygatta, és képtelen volt felfogni, hogy nem így van.


Régebben előfordulhatott, sőt, tuti elő is fordult ilyen, amikor még volt rendes felvételi. Szóval amikor még az volt a rendszer, hogy leérettségiztél, aztán szépen elmentél a kiszemelt egyetemre felvételizni, ott megírtad a felvételidet, és az alapján döntötték el, hogy felvesznek-e, vagy sem. Ott lehetett némileg szórakozni azzal, hogy ki honnan jött, meg ki kinek az ismerőse. De ez most már egyáltalán nem így megy. Mint írtam, az érettségi mindenhol érettségi, a felvételi lapodat sem az adott egyetem(ek)nek küldöd, hanem be a központba, ahol a jelentkezők pontszáma alapján húzzák meg a határt, hogy ki az, aki bekerült, és ki az, aki nem. Teljesen lényegtelen, hogy ki honnan jelentkezik.

Amúgy, én még csak nem is szakközépben, hanem levelezős gimnáziumban érettségiztem (kicsit hosszú sztori, hogy miért, és nem is ide tartozik), ahonnan rajtam kívül SENKI nem akart egyetemre menni, már az is nagy szó volt, hogy 35-40 évesen (a többség ennyi idős volt, én mondjuk csak 22) leérettségiznek, aztán kalap kabát. És olyan vígan felvettek egyetemre, ahogy kell :) Annyi tökéletesen elég volt, hogy vittem egy 90%-os meg egy 89%-os érettségit abból, amiből kellett, plusz hozzá egy nyelvvizsgát (akkor azt hiszem, még több pontot ért, mint most).

Úgyhogy tényleg nem kell ezen aggódni, a lényeg az, hogy az érettségire készülj fel rendesen. Na jó, az sem árt, ha addig is jól tanulsz :)

2012. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!