Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell időpontot kérnem,...

Miért kell időpontot kérnem, ha látni akarom a saját kis unokámat? Nagyon megalázó, hogy be kell jelentkeznem a saját fiamhoz meg a feleségéhez, hogy lássam a picúrt.

Figyelt kérdés
Az én időmben, 80-as években szültem, elképzelhetetlen volt, hogy ne bólogassak mindenre, amit az anyósomék mondtak, vagy akartak. 3 házra lakunk egymástól, és én úgy akartam, hogy akkor megyek át hozzájuk, amikor csak akarok, és azt csinálok az unokámmal amit akarok. Ehelyett megkértek, hogy szóljak mielőtt megyek, hogy nekik is jó-e a látogatás!? Így inkább nem is megyek hozzájuk. Nagyon fáj, hogy nem láthatom az unokámat! A fiam is, meg az unokám anyja is szívtelen, gonosz, szeretni nem tudó emberek!
2009. júl. 9. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
92%
Én sem engedném hozzád,hiszen azt mondod róluk,hogy szívtelenek,stb.Kicsit használhatnád az eszed.Magánélet?
2009. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
94%

"A fiam is, meg az unokám anyja is szívtelen, gonosz, szeretni nem tudó emberek!"


Ha ilyen a hozzáállasod, akkor ne is csodálkozz semmin!!! Ha szívtelenek és gonoszok, akkor meg minek akarsz oda menni?


a 80-as években nem nagyon volt az embereknek telefonjuk. Úgy gondolom, hogy mindenkinek meg van a magánélete. én pl. senkinek nem nyitok ajtót, aki nem jelentkezett be. miért gond, ha elötte odatelefonálsz? vagy szeretnéd őket pl. szex közben megzavarni? esetleg rájuk nyitni az ajtót?

2009. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
92%

szerintem meg az a nem normális, hogy te azt szeretnéd, bármikor átmehess, és AZT CSINÁLHASS A GYEREKKEL? AMIT AKARSZ???? hogy gondolod ezt?

ez alap, hogy ha valahova megyek, akkor szólok, hogy előtte, hogy egyáltalán otthon vannak-e?

mi van, ha azért kérik ezt, mert lehet, hogy éppen nincsenek is otthon? vagy arra nem gondoltál, hogy pl. szeretkeznek? :D magánélet?!!!

egyáltalán nincs igazad, és ne sértődj meg rájuk, mert ebben az égvilágon semmi rossz nincs!!!!

2009. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nincs igazad. Ez nem jelenti azt, hogy szeretni nem tudó emberek, csupán azt, hogy fiatalok, van egy csomó elintéznivalójuk vagy más dolguk, ami miatt nem mindig alkalmas a látogatás. Én is dolgozom, ha hazaérek, örülök, hogy valahogy kipofozom a lakást meg a kertet, hogy meg ne egyen minket a kosz, ezenfelül hivatalos dolgokat kézben tartani, bevásárolni, stb. nagyon kimeríti az embert. Ha pedig van egy szusszanásnyi kis idő, akkor meg örülök, ha a párommal lehetek egy kicsit. A fiadéknak is megvan szerintem a maga gondja, nem lehetsz annyira önző, hogy csak azért, hogy amikor kedved tartja, átugorhass hozzájuk, ne vedd figyelembe az ő időbeosztásukat és ne tartsd tiszteletben a programjaikat. Az, hogy te annak idején nem mertél nemet mondani semmire az anyósodéknak, bár biztos vagyok benne, hogy sok minden zavart egy ilyen kapcsolatban, még nem jelenti azt, hogy neked is ugyanezt el kellene várnod a saját fiadéktól és folytatni egy rossz hagyományt azért, mert neked is rossz volt. Legyél te megértőbb és nagylelkűbb, mint valaha az anyósod volt.

Még egy indok: néha én is, ha pl. megszaladok a házimunkával, nem örülök, ha jönnek anyósomék, mert adok a véleményükre és nem szeretném, ha rossz véleménnyel lennének rólam. És az is előfordult, hogy egy délutáni órán pont akkor látogattak meg a szüleim (akkor még bejelentés nélkül), amikor a férjemmel intim perceinket töltöttük. És nagyon rossz volt kapkodva felöltözni, hogy gyorsan beengedhessük őket...

Úgyhogy tovább kellene látni a saját önös érdekeiden és tisztelni kezdeni a fiatalabb generációt a szokásaikkal együtt is.

2009. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
89%

Igaza van a fiának és a menyének!! Ahelyett hogy még maga van felháborodva, inkább adna hálát az isteni mindenhatónak, hogy olyan közel laknak magához a gyerekek, nem pedig 300-500 km-re költöztek el!!

Elvárná tőlük hogy ők is bólogassanak mindenre amit maga mond?? Ez agyrém!!!! Nekik már van saját életük, saját családjuk, saját problémákkal, saját életvitellel, maga csak VENDÉG mostmár, fogadja el és ne maga szidja őket!! Ők a gonoszok és szívtelenek?? Egyértelmű hogy ki a gonosz és szívtelen. Nem ők, hanem maga.

2009. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem valamiben mindkét félnek igaza van, csak egyik módszer se igazán jó. Persze, hogy mehess át, ne csak bejelentkezésre, mint egy szállodában, viszont lehet, hogy ők elfoglaltabbak, mint te a 80-as években voltál. Kicsit jobban meg kellene értenetek egymást.
2009. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
92%
A nyolcvanas években is voltak akik betartatták a magánélet határait.Az, hogy te erre nem voltál képes, nem jogosít fel arra, hogy ezt leverd a fiadékon.Az utolsó mondatodról meg csak annyit, hogy talán jobb is ha nem mész.Ilyen nagymama csak árthat az unokájának.(Az én egyik nagyanyám szegény, Isten nyugtassa, ugyanilyen gonosz hárpia volt, mint amilyen valószínűleg te vagy.Azért szerettem szegény, de nagyon sok fájdalmat okozott az egész családnak, főleg nekem a gonosz szavaival, és ahogy a szüleimet bántotta.Egy gyerek még nem tudja kezelni azt, hogy a szerettei nem mind jó emberek, és nem mindig az igazat mondják.)
2009. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
99%
Ezzel nem bántani akarnak, hanem csak igényük van a magánéletre. Én is szeretem tudni, hogy mikor jön az anyósom. Nem azért, mert nem szeretem őt, tényleg olyan nekem, mintha az anyám lenne. Mindössze azért, mert szeretem, ha addigra tip-top a lakás és tisztaság van. Tudom, hogy mindenki megértené, ha egy pár hónapos baba mellett nincs minden rendben, de akkor is, nekem nagyon kellemetlen lenne. Attól még biztosan szeretnek téged, különösen a fiad, de te tudod jól ezt. Az unokával kapcsolatban is valamilyen szinten meg tudom érteni őket. Az a helyzet, hogy mikor megszültem, rajtam is eluralkodott a birtoklási vágy, hogy csak az enyém és senki sem nyúlhat hozzá. De szerencsére hamar elmúlt. Azért valljuk be, hallunk néha elvetemült nagymamákról, akik veszélyes helyzetekbe hozzák az unokát, vagy hülyeségeket tanítanak nekik. (pl. olvastam itt nemrég, hogy egy nagymama azt tanította az unokának, hogy egy könyvvel üsse az arcát és közben úgy közlekedjen a lakásban és a kedves nagyi jókat röhögött azon, hogy az unoka mindennek nekiment és össze-vissza törte magát a lakásban) Azt viszont már túlzásnak tartom, hogy ne puszilhassa meg a nagyi a gyereket, mert jaj mi baja lesz tőle. Szóval próbáld megérteni őket is és beszéljétek meg. Az unoka érdekeit tartsátok szem előtt, neki is az a jó, ha jó kapcsolat van közted és a szülei között és veled is rendszeresen találkozik.
2009. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
99%
Háát.... Ha hozzám jönnek a nagyik, vagy akár barátnők, bárki, szólniuk kell előtte. Mert lehet, hogy épp játszótérre indulunk, vagy alvási idő jön, vagy a párommal összebújnánk kicsit, hisz így is alig van itthon, vagy épp a legjobb barátnőm jönne beszélgetni, stb. Nem hiszem, hogy gonoszságból csinálják, tessék megnyugodni! Ez természetes, hogy az ember szól, mielőtt menne, egy kedves kérdésbe kerül csak: " átmennék játszani a kicsivel, jó nektek ma délután?" Neazt tessék utánozni, amit az Ön anyósa csinált. Tessék szeretni a kisunokát és menni hozzá, meg tetszik látni, hogy fognak örülni a fiáék, hogy ilyen tapintatos tetszik lenni, hogy megkérdezi előtte, alkalmas-e nekik!
2009. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, mennyi idős a pici, de esetleg el is lehet kérni tőlük 1-1 délutánra, és akkor nem hozzájuk kell beülni arra az időre, és picit lehet vigyázni a kicsire, ők meg kicsit tudnak magukban lenni, és utolérik magukat a dolgaikban. De szóval a "bejelentkezés" kicsit túlzás, esetleg egy kérés jobban hangzik, de ezt tényleg meg kell beszélnetek, és próbáljátok egymást megérteni, nyilván te is szeretnéd látni a kicsit, és ők is szeretnének a saját dolgaikkal is foglalkozni, amihez lehet, hogy te útban vagy. Szóval a bejelentkezést finomítsátok, de szó nélkül se állíts be.
2009. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!