Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El lehet helyezkedni manapság...

El lehet helyezkedni manapság lakberendező végzettséggel?

Figyelt kérdés
15 vagyok és nagyon érdekelne a lakberendező képzés / osztály egy szakközépben. Most egy gimiben vagyok és a szüleim semmiképp nem akarnak elengedni onnan máshova. De persze tennék én arról h átmehessek. De érdemes lenne ?
2012. jan. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Lakberendező végzettséggel csak úgy mehetsz dolgozni, ha van sok éves gyakorlatod, amit mondjuk egy másik nagy lakberendező mellett szerezhetsz meg, tehát vagy nagyon jónak kell lenned, hogy valaki felfigyeljen rád, aki maga mellé vesz gyakornoknak, vagy ismerned kell lakberendezőket és náluk érdeklődni a lehetőségekről.

lakberendező képzés egyébként szerintem OKJ-n és tanfolyamokon van, szóval nem vagy elkésve semmivel, csináld meg a gimit, járj esetleg mellette rajzolni, térgeometriát tanulni stb, és ha még mindig lesz kedved, akkor csinálj egy tanfolyamot, vagy menj ilyen jellegű főiskolába, bár nem tudom, hogy kimondottan lakberendezős fősuli van-e, talán valami hasonló van, nézz utána.

2012. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy a gimit csak elpocsékolt időnek találom, mert a szakközépben úgyanúgy lenne érettségim. sőt, a képzést ingyenesen kapnám
2012. jan. 5. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Van amúgy ilyen jellegű szakközép?

Szerintem a szüleid azért szeretnék, hogy elvégezd a gimit, hogy legyem más lehetőséged is, ne csak a lakberendezés, ami szerintem érthető, manapság nem lehet tudni, hogy mivel lehet majd elhelyezkedni.

Én ruhaipari szakközépbe jártam, most meg teljesen más egyetemre, de nem bántam meg a ruhaiparit, mert nagyon sok olyan tárgyam volt, aminek hasznát veszem az egyetemen, főleg az első évben.

egyébként a lakberendezéssel milyen szinten vagy? Utána néztél már, hogy pontosan miket is csinál egy lakberendező? Úgy értem, hogy tudod, hogy minden szobát, minden szemszögből le kell rajzolni, látványtervet kell csinálni, árajánlattal meg ilyesmi, szóval nem csak fejben kell tervezni, hanem papíron meg számítógépen is.

2012. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze, tisztában vagyok vele. és szerintem nekem tökéletes választás lenne
2012. jan. 5. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor hajrá!

Bár szerintem a gimit mindenképp fejezd be, és közben készülj a lakberendezős továbbtanulásra.

Hidd el, nem ezen a pár éven fog múlni, lehet, hogy közben még alakulnak az elképzeléseid és nem lakberendező akarsz lenni, hanem építész :) Hidd el, én 15 évesen még elszántan hittem, hogy divattervező leszek, 17 évesen már tudtam, hogy az tuti nem leszek, 18 évesen, amikor jelentkeztem az egyetemre, akkor terméktervező-mérnök akartam lenni, egy évre rá meg eldöntöttem, hogy nyomdász leszek:D szóval változnak a dolgok, nem szabad egy lapra feltenni mindent, olyat kell tanulni, amiből sok irányba tovább lehet menni.

2012. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2012. jan. 5. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!