Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Filozófia szak? Ők mit tanulna...

Filozófia szak? Ők mit tanulnak? Mire jó? Érdemes azt tanulni? Hol lehet elhelyezkedni ilyen végzettséggel?

Figyelt kérdés

1,Aki filozófia szkra szeretne jelentkezni annak miből

kell felvételiznie ?


2,Mit kell ott tanulni,milyen órákat kell hallgatni,milyen tantárgyakat kell felvenni?

Az oké,hogy a filozófia szakon filozófiát tanulnak ,de azon belül?

Történelem? stb.. ?


Érettségi után szereztem egy OKJ-s papírt és megfordult ez a fejemben. Vagy ez számomra már halva született gondolat,mert sose voltam jó tanuló így nincs is helyem az egyetemen ?


2011. dec. 12. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el:

[link]


(Kicsit off, de a pályaválasztás komoly döntés, körül kell azt járni...)

2011. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Az "érdemes-e" kérdésre: ha komolyan érdekel a filozófia, mindenképp hasznos, ha élő emberektől is hallasz róla. Csak Pl. az ELTÉ-n szerintem ritka az olyan előadó, aki nem száraz módon, vagyis hitelesen adja elő. Szóval főszaknak felvenni szvsz annyira nem érdemes, viszont ha felveszel más szakot, akkor innét is vehetsz fel tantárgyakat, és bejárhatsz órákra. (Sőt, ha nagyon elszánt vagy, úgy is, ha nem vagy egyetemi tanuló.)
2012. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgyis bejárhatni egy egyetemre előadásokat hallgatni,hogy egyébként nem járok egyetemre? Jól értettem?
2012. jan. 19. 18:41
 4/4 bensdorp ***** válasza:
26%

Persze, senki nem ellenőrzi, ki ment be az előadóba. :)

Esetleg néhány helyen kérnek diákigazolványt az épületbe belépéskor, de nem nézik meg, melyik egyetemmel van a jogviszonyod.

Szóval jobbára akármit hallgathat az ember ingyen és bérmentve, ha van ideje és szorgalmas, csak nem kap róla papírt.

2012. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!