Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi plusz pontra számíthatok?

Mennyi plusz pontra számíthatok?

Figyelt kérdés

Ne értsetek férre, nem akarok hasznot húzni a hátrányaimból, de jó lenne tudni, mit jelentenek a hivatalos szövegek e-téren.

Édesapám meghalt 3 éve, így félárva vagyok. Árvaellátásban részesülök. A szüleim csak 8 általánost végeztek, bár fél éve egy "felmérő " lapon teljesen mást jelöltem meg... megvallom hülye voltam, hogy a büszkeségemre hagyatkoztam.

Részesülök valamilyen többletpontban felvételinél? Ha igen, akkor hol tudom beszámíttatni ezeket?

Félreértés ne essék: gimis vagyok, jól tanulok, csak éppen a körülményeim nem olyanok mint sokaknak, akiknek a szülei polgármesterek, vállalkozók, és még sorolhatnám...


2012. jan. 8. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom,hogy a mostani rendszer hogy van.

[link] ez 2013-tól lép életbe,és én itt nem látok ezért járó pluszpontot.:O

2012. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az iskolában tudod megérdeklődni, hogy milyen papírok szükségesek, valószínűleg okmányirodában vagy polgármesteri hivatalban kell majd őket beszerezni. Ezeknek a fénymásolatát kell a jelentkezéshez csatolni, hogy megkapd a pluszpontot. Nem tudom mennyit kapsz, vagy 40-et biztosan. Ezt a felvéleti tájékoztatóból ki tudod keresni, vagy az iskolában meg tudják mondani az ott leírtak megfejtését. Persze minden a papírról szól, tehát papír kell arról, hogy édesanyád és édesapád hány osztályt végeztek, ha nem tudod bizonyítani, hogy mi van, az kellemetlen. Kezdd az iskolában az érdeklődést, ott tudnak segíteni elsősorban. És becsüld meg a szociális pontjaidat és érdemeld ki őket, mert ha nem, elvetted mástól a helyet az egyetemen és ezt nem nézik jó szemmel. Természetesen a pontok arra lettek kitalálva, hogy kompenzáljanak, amiért esetleg anyagi okokból nem tudsz nyelvvizsgát tenni, amivel pontot kaphatnál satöbbi.

19/L

2012. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Idén érettségizek. 2013-masba hálégnek nem esek már bele..
2012. jan. 8. 15:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Jól látod a gondokat, a nyelvvizsgára gyűjtök pl 1 éve... Ha elsőre nem megy,akkor nincs több lehetőség.
2012. jan. 8. 15:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Minek gyűjtessz nyelvvizsgára? Ha emelt érettségin megvan a 60% valamelyik nyelvből, automatikusan kapod a nyelvvizsgát. (Nem külön, az érettségibe van írva, de pluszpontként elfogadják, és álláskeresésnél is.)

21L

2012. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

21/L, én ilyenről még ÉLETEMBEN nem hallottam. Jó pár éve eltörölték már a nyelvvizsga és az érettségi közötti kapcsolatot. Ez valami új? Egy ismerősöm tett emelt németet meglett neki pont 60%, de semmiféle nyelvvizsgát nem kapott érte...

19/L

2012. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És pluszpontként meg hét szentség, hogy nem fogadják el, mert akárhány %-ra írod az emeltet, nem számoltathatod el pluszpontként a külön nyelvvizsgát. Honnan a fenéből szeded ezt? Teszel egy pocsék emeltet és még nyelvvizsga pontot is kapsz érte? Ennyire hülye még egy rendszer se volt. Nem. Ha angolból emeltezel, nem kapsz angol nyelvvizsgára pluszpontot, pláne nem úgy, hogy nincs is angol nyelvvizsgád.

19/L

2012. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nemtudom felfogni hogy olyanok miért pofáznak már neharagudj akik nem értenek a dolgokhoz.................


Nyelvi EMELT érettségi ha 60% felettire sikerül azaz 5ös lesz, akkor jár mellé ÁLLAMI középfokú nyelvvizsgabizonyítvány!!!!

Pluszpontok viszont úgy működnek, hogy egy dologból csak 1 címleten kapsz pluszpontot.. Tehát ha emelt érettségivel szerzed a nyelvvizsgát, akkor csak azért kapsz +50ot, a nyelvvizsgáért járó 28at plsuzba NEM kapod meg.

Csak ha más nyelvből csinálod. Pl angol emelt érettségi 5ös + német középfok = 50+28 pluszpont.

2012. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

HÉHÉHÉ, álljon meg a menet.

21L-nek igaza van.


A jelenlegi szabályok szerint, ha vki emelt nyelvi érettségit tesz, ami legalább 60%-ra sikerül, akkor az EGYENÉRTÉKŰ egy középfokú, C típusú nyelvvizsgával.


Természetesen nem kaphat pontot az emeltért is és a nyelvvizsgáért is egyszerre, csak az egyikért!!!!


Tehát ha olyan helyre jelentkezik, ahol a nyelv felvételi tárgy, akkor emeltnek számolják és 50 pontot kap érte.

Ha olyan helyre jelentkezik, ahol nem felvételi tárgy, akkor 28 pontot kap érte, mint középfokú nyelvvizsga.


Ez 100%, hogy így van.

2012. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, pontosan az volt a kérdésem 21L-tól, hogy kap-e nyelvvizsgát, ha csinál emelt szintű érettségit. Mert erről én életemben nem hallottam, ugyanis sosem volt szükségem emeltszintű érettségi adta nyelvvizsgára, mert mindkét nyelvből felsőfokút és középszintű érettségit tettem. Az viszont, ahogy a további válaszok megerősítették, teljes képtelenség, hogy azért, mert tesz egy 60%-os emeltet és kap rá nyelvvizsgát kapjon 2x40 pontot. Ennyi. Köszönöm.
2012. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!