Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztásnál nem tudom...

Pályaválasztásnál nem tudom eldönteni, hogy katonai vagy rendőrtiszti főiskolára jelentkezzek?

Figyelt kérdés
2010-ben fogok érettségizni a tanulmányi átlagom 4,3 fölött van, és szeretnék valamilyen olyan hivatást választani aminek sokan látják hasznát a hétköznapokban. Elsősorban mások biztonságával szeretnék foglalkozni. Ilyet szakot eddig csak a Zrínyin találtam, de a szüleim hallani sem akarnak róla. Az RTF-en is találtam egy biztonsági szakirányt, de nem tudom, hogy az pontosan mit is takar. Tudna valaki segíteni?
2009. máj. 24. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Katonai, jóval több juttatás jár, nem beszélve az extra kiküdetésekért járó honoráriumokról. Sokkal ,de sokkal több előnye van. És a fizetések már az elejétől kezdve nagyobbak.
2009. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor rendőrtiszti főiskola Miskolcban van és Bpesten van valami gyakroló és vizsga épület.

De én a helyedben katonaira mennék.


(egyébként jó lenne tudni, hogy fiú vagy lány vagy)

2009. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

18 éves fiú vagyok.

Nekem is a katonai tetszik jobban, de nem döntök, amíg vannak még homályos foltok az üggyel kapcsolatban.

2009. máj. 24. 15:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy kis tájékoztató:

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem:

[link]

[link]

2009. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem nagy álmom még most is hogy a zrínyire menjek, de sajnos csöppet rossz az átlagom így nem hiszem h lesz belőle vmi :(

Én a helyedbe katonai iskolába mennék. Sok szerencsét

2009. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
A Zrínyit válaszd!! Ne hagyd,hogy a szüleid befolyásoljanak. Én hallgattam rájuk anno,és rendesen megszívtam. 21vagyok és most sikerült drasztikus módszerekkel elmagyaráznom nekik,hogy én járok az egyetemre,és ha éhező régész akarok lenni,az leszek. Azt csináld,amit szeretnél,mert akkor abban te leszel a legjobb! Sok sikert!
2009. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, hogy megosztom saját víziómat, de annak idején a hadseregben nem egy hivatásost láttam kétségbeesett arccal.

Talán nagyon röviden, hogy mi lehet a legnagyobb veszély Posta Imre írt a könyvében.

[link]

Szóval szerintem ezt tudni kell, mielőtt az ember lép. Sok szerencsét!

2009. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a támogatást, és az utolsónak különösen örülök, mert így látom, hogy pontosan mire is vállalkozok.
2009. máj. 24. 18:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok wele mint a kérdezo csak nekem már most kellett dontenem. én a Zrínyi mellett dontottem sajnos én Szlovákiábol jelentkeztem és nem lehettem katona amit kicsit sajnálok is de amit én választottam az a katasztrofa védelem , itt is mások biztonságát védet tervezed , szervezed , írányitod
2009. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én csak annyit irok, hogy jól gondold meg, ha katonai pályát választasz. Nekem van ismerősöm, aki bár nem a Zrinyin végzett mégis a honvédségnél dolgozik, amolyan katonaféleség ő is. Szerintem elég ha annyit irok, hogy a munkája miatt képtelen rendes párkapcsolatot kialakitani, állandóan dolgozik, dolgoznia kell, szabad nap alig van, ha mégis szabadnapos akkor is behivják:S Rengeteget van külföldön, a karácsonyt is családjától távol, munkával töltötte. Mindemellé nem beszélhet senkinek se a munkájáról, tehát sokan el se hiszik, hogy amikor nem ér rá, akkor tényleg dolgozik. A fizetése ugyan magas, de szerintem ez egy nagyon lélekölő pálya, én tizedannyiért se csinálnám.
2009. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!