Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztásnál nem tudom...

Pályaválasztásnál nem tudom eldönteni, hogy katonai vagy rendőrtiszti főiskolára jelentkezzek?

Figyelt kérdés
2010-ben fogok érettségizni a tanulmányi átlagom 4,3 fölött van, és szeretnék valamilyen olyan hivatást választani aminek sokan látják hasznát a hétköznapokban. Elsősorban mások biztonságával szeretnék foglalkozni. Ilyet szakot eddig csak a Zrínyin találtam, de a szüleim hallani sem akarnak róla. Az RTF-en is találtam egy biztonsági szakirányt, de nem tudom, hogy az pontosan mit is takar. Tudna valaki segíteni?
2009. máj. 24. 13:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

22:03-nak üzenném.

Azért nem minden katona dolgozik éjjel nappal vagy hívják be dolgozni szabadnapon is. Én egyik családtagom is katona, nem csak katonaféleség és hétközben 8-tól 4-5-ig dolgozik, hétvégéje szabad és amikor szabadnakpja van akkor sem hívják be. Szal nem minden "katonaféleség" olyan mint amit te leírtál.


Kérdezőnek: Szerintem nyugodtan válaszdhatod a katonai iskolát, mert azért az sem mindegy hogy a katonaságon belül mit csinálsz. Jó persze vannak ott is olyanok akiknek állandóan "harcrakészen" kell állniuk, de a többségüknek nem.

2009. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Tudod itthon a rendőrők nem keresnek valami sokat. A katonák meg igen de a veszély is jár vele.
2010. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!