Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számít, hogy honnan van...

Számít, hogy honnan van középfokú nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

Ismerős szerint Rigó utcában csináljam, mert látják, hogy onnan van, és az jobb, mintha máshol raktam volna le.

De, ez számít? Nem mindegy, hogy honnan van, csak meglegyen nem?


2012. jan. 9. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy akkreditált legyen. Többi nem számít.
2012. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Rigó utca annyiban jobb, hogy állítólag nehezebb, ezért lehet vele menőzni.

Én Euro nyelvvizsgát csináltam, éspedig azért, mert nem csak államilag, hanem nemzetközileg elismert nyelvvizsgabizonyítványt kaptam. Külföldön pedig csak ezt fogadják el, az államit nem. Szóval érdemes ezt is figyelembe venni, amikor vizsgahelyet választasz.

2012. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hol tetted le a vizsgát az égvilágon senkit, de senkit nem érdekel. Közszférában a bürokrácia csőlátása miatt bizonyos pozíciókat csak nyelvvizsgával kaphatsz meg, de az más tészta.


Viszont ha valakit TÉNYLEGESEN érdekel, hogy milyen a nyelvtudásod, akkor soha nem fogja elkérni a vizsgádat és magasról tesz rá, hol tetted le. Való életben csak az érdekli a munkaadót, hogy jól beszélsz-e az adott nyelven, vállalható vagy-e az ügyfelek előtt.

Rengeteg diplomás rohangál nyelvvizsgával, de valójában meg sem bírnak mukkanni. Ha kell az álláshoz a nyelvtudás, akkor midnenképp élő szóban fogtok beszélgetni.

2012. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vok...

Nemzetközi viszonylatban az IELTS rendszer elfogadott, külföldi vízumkérvényekhez rengeteg országban CSAK ezt fogadják el. Rigó utcai viccpapírr senkit sem érdekel.

2012. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyetértek az előzővel. amúgy nem olyan nehéz a rigó utcai, sőt, nekem az a legkönnyebb típus, mert ráállt az agyam. :D meg arra készítettek fel a suliban. sajnos :/ tényleg szívás, mivel ezt nem fogják el külföldön. bár ha nagyon jól beszélsz, akkor nem hiszem, hogy ez akadályt jelentene. De azért szerintem a külföldön is elismert nyelvvizsgák nehezebbek, mint a magyarok.
2012. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!