Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGF Gazdaságinformatikus,...

BGF Gazdaságinformatikus, vagy Széchenyi Egyetem Műszakin valami?

Figyelt kérdés

Valamilyen szinten érdekel a gazdaságinfó is, és érdekesnek hangzik az elmondások szerint. Nem tudom, mennyire számít a név, de sem a BGF, sem a Széchenyi nem a tanáraim szíve csücske, a legtöbb BME-re vagy ELTE-re küldene. Mindkettőre magas a felvételi pont, idén még magasabb lesz, emellett a bent maradás sem egy egyszerű feladat. A Széchenyinek szerződése van az Audival, így elég sok szakról felvesznek rögtön egyetem után embereket... Bár nem akárhonnan, engem pedig csak másodsorban érdekel a fizika, ami alapja a sok mérnök szaknak.(bár a középiskolás fizikának sok helyen köze nincs az egyetemen tanultakhoz).

Mi éri meg jobban, a mai világban mivel tudnék jobban elhelyezkedni a jövőben? Persze elvégzési nehézséghez mérten.


2012. jan. 9. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A gazdaságinformatika szerintem gazdasági képzés. Ahol ugye 250es az államilag támogatott keretszám. Ami jelenleg az egyetememen 2 szakot tesz ki. Szóval ha nem akarsz fizetni, 95%os valószínűséggel az lesz a legjobb, ha lemondasz a gazdinfóról.
2012. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod tényleg érdekes, hogy összesen 250 főre redukálták ezt?! 4900-ról?! Teljesen biztos, hogy a gazdaságinformatikus szak gazdaságtudományhoz csapható? A legtöbb helyen a Műszaki karnál van, ami elüt ettől.
2012. jan. 9. 19:11
 3/17 anonim ***** válasza:

a gazdasági pályák telítettek, viszont egy jó mérnökre mindig szükség van.

Ha audiba akarsz menni akkor menj gépészmérnöknek vagy járműtechnikára menj a széchenyire és már biztos a helyed a gyárban. Mérnöki szakokon inkább a matek dominál.

2012. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezen agyalok nagyon. Fizikából mindig is csak az érdekelt, amit össze tudok szerelni én magam... A többit meg be kell "seggelni". Mechatronikai mérnökit ismeri valaki? Azt is vesznek fel Audiba? A legfontosabb számomra az, hogy minél biztosabb munkahelyet találjak, jó fiztéssel. A gázolajszaghoz, meg a koszhoz hozzá vagyok szokva, van pár szerelő a családban, így a gépészet természetesen érdekel, csupán az a kérdés, hogy mi keresett manapság, nameg, hogy melyik reálisan elvégezhetö.
2012. jan. 9. 20:11
 5/17 A kérdező kommentje:
semmi válasz..?
2012. jan. 10. 21:15
 6/17 anonim ***** válasza:
Én BGF-en vagyok Gazdinfós igy erről tudok nyilatkozni:) Szerintem annyira nem jó! A BGF egyáltalán nincs felkészülve az infóra ahogy a tanárok sem. Számvitel, pénzügy mind mind szopatós nagyon megbántam inkább menj mérnöknek jobban megéri
2012. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a corvinuson a gazdálkodástudományi részen van.

[link]

2012. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is lassan lebeszélem magamat a gazdinforol. Mik az elhelyezkedési esélyei egy Széchenyin végzett mérnökinfósnak? Az audi gondolom elsősorban gépészeket és mechásokat vesz fel, mérnökinfóval mik a kélátások?
2012. jan. 14. 11:52
 9/17 anonim válasza:
100%
A gazd.info NEM gazdasági képzés
2012. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért akkor mi?:D Annyiban igazad van, hogy informatikus is egyben, de sokkal több a gazdasági tárgy mint az infós te kis okoska:)
2012. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!